Strona główna » INNE » Jaką lampę zewnętrzną wybrać i gdzie ją umieścić?

Jaką lampę zewnętrzną wybrać i gdzie ją umieścić?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Lampa zewnętrzna to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu, tarasu czy balkonu. Odpowiednio dobrana lampa może nie tylko wprowadzić do naszego otoczenia przyjemny nastrój, ale także zwiększyć bezpieczeństwo wokół naszego domu. Lampa zewnętrzna powinna być wykonana z materiałów odporowych na warunki atmosferyczne oraz posiadać właściwości ochronne przed wilgocią i pyłem. Dostępne są różne rodzaje lamp zewnętrznych – od klasycznych po nowoczesne, w zależności od preferencji użytkownika. Odpowiednio dobrana lampa zewnętrzna to gwarancja nie tylko estetyki, ale również funkcjonalności.

lampę zewnętrzną

Umieszczenie lamp w strategicznych miejscach

Zacznijmy od tego, gdzie umieszczać lampy zewnętrzne. Naturalnie, najczęściej kinkiety zewnętrzne zawieszamy na tarasie, by pomóc w oświetleniu przestrzeni podczas wieczornych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Są one również niezbędne do takich codziennych czynności jak składanie prania wieczorem lub inne porządki, które czasami potrafią się nieco przedłużyć.

Jednak nie tylko taras powinien być oświetlony. Równie istotne jest oświetlenie całego ogrodu, a w szczególności tych jego miejsc, które są potencjalnie najlepszym schronieniem dla włamywacza. Lampa, która oświetli taki punkt oraz pustą przestrzeń, która na dodatek będzie zapalać się dzięki czujnikowi ruchu, z powodzeniem może odstraszyć włamywacza. Dzięki temu zapewni większe bezpieczeństwo mieszkańcom domu.

Lampy ścienne – kinkiety na różnych wysokościach

Kinkiety są jednymi z najbardziej lubianych świateł zewnętrznych. Pozwalają na doskonałe oświetlenie najbliższej okolicy domu, a właściwie zawieszone, stają się sposobem na wyeksponowanie ciekawych detali bryły budynku. Lampy zewnętrzne typu kinkiet mogą też pomóc w stworzeniu ciekawej atmosfery wokół domu, w szczególności na tarasie. Swiatło z lampy zewnętrznej może być delikatnie przytłumione, a umieszczenie jej na różnej wysokości może całkowicie zmienić nastrój. Na przykład, mocniejsze kinkiety zawieszone na wysokości oświetlą przestrzeń wokół nich i stworzą jasną, bezpieczną przestrzeń.. Jeśli jednak zawiesisz je na dole i przyciemnisz, zbudujesz nieco tajemniczą, pełną uroku aurę wokół całego miejsca.

Lampy ogrodowe

Lampy ogrodowe mogą mieć bardzo różne formy, dlatego warto zatrzymać się przy nich na dłuższą chwilę. Przede wszystkim znajdziemy wśród nich klasyczne lampy stojące na nóżkach, które mogą być wystawione zarówno na taras, jak i dalej do ogrodu, zwłaszcza jeśli ma bardzo różną powierzchnię. Często wyglądają jak ciekawe lampiony i są piękną ozdobą całego miejsca.

Jednak oprócz nich, na uwagę zasługują sobie tradycyjne słupki umieszczane w ziemi. Ich światełka znajdują się ponad trawą, a w niektórych przypadkach – również ponad niższymi krzewami i rabatami. Dzięki temu dają dość sporą ilość światła i pięknie prezentują się w nocy. To one stanowią też najważniejszy element ochronny, który dobrze jest podłączyć do fotokomórki i pozwolić, by odstraszał złodziei.

Oprócz słupków lampy gruntowe mogą przybierać też formę małych reflektorów.

 

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Kilo 8 lutego 2024 - 14:34

Jeżeli chcesz poszerzyć swoje horyzonty, ten tekst jest doskonałym punktem startu.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej