Strona główna » LIFESTYLE » Jak zapomnieć o suchych włosach?

Jak zapomnieć o suchych włosach?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Gdy pewnego dnia spoglądasz w lustro i widzisz puszące się, pozbawione blasku włosy, natychmiast zastanawiasz się, gdzie popełniłaś błąd. Przecież dbasz o nie każdego dnia. Myjesz, nawilżasz i odżywiasz, a mimo to na Twojej głowie pojawił się przysłowiowy „stóg siana”. Co zrobić, by suche włosy odeszły w zapomnienie?

Nadmiernie suche włosy mogą pojawić się z wielu różnych powodów. Zdrowe, elastyczne, błyszczące włosy zawierają co najmniej 10% wody. Jeśli jej zawartość się zmniejsza, jeśli gruczoły łojowe zlokalizowane w strukturach skóry głowy wydzielają zbyt mało serum, które normalnie chroni włosy przed utratą wody, jeśli do tego wszystkiego włosy muszą mierzyć się ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, to mamy odpowiedź na pytanie – dlaczego kondycja włosów pozostawia tak wiele do życzenia. Gdy pewnego dnia stwierdzisz, że włosy stały się matowe, łamliwe, nadmiernie puszą się i nie można nad nimi już zapanować, to znak, że pora na wdrożenie działań ratunkowych.

Natychmiast zapomnij o…

…suszeniu włosów zwykłą suszarką. Gorące powietrze pogarsza ich stan. Jeżeli nie masz czasu suszyć włosów w sposób naturalny, sięgnij po suszarkę z zimnym nawiewem powietrza i dyfuzorem. Porzuć też natychmiast metody stylizacji włosów za pomocą urządzeń wytwarzających wysoką temperaturę. Głęboko schowaj wszelkie prostownice, karbownice i lokówki. Przypomnij sobie, że nasze mamy i babcie nakręcały włosy na wałki.

Suchym włosom nie służy ani farbowanie, ani rozjaśnianie włosów. Najlepiej pozwolić im odpocząć od tych zabiegów, a jeśli nie możesz lub nie umiesz z nich zrezygnować nawet na jakiś czas, to używaj tylko najlepszych farb do włosów lub korzystaj z usług sprawdzonego fryzjera.

Włosy należy myć w momencie, gdy tego potrzebują. Najczęściej więc codzienne mycie tylko pogarsza ich stan. Warto używać delikatnych szamponów, a po kąpieli nie należy skręcać ich, zawijając ręcznik na głowie w coś na kształt turbanu. Ogromne znaczenie dla kondycji włosów ma prawidłowa, dobrze zbilansowana dieta oraz odpowiednie nawodnienie organizmu.

Zadbaj o suche włosy…

…rezygnując z szamponów zawierających takie związki jak SLS i SLES. Ten pierwszy to Sodium Lauryl Sulfate, jest bardzo silnym detergentem, który odpowiada za… tworzenie nikomu niepotrzebnej przecież piany. Z kolei SLES, czyli Sodium Laureth Sulfate jest nieco delikatniejszym środkiem spieniającym, ale też ma fatalny wpływ na włosy. Wybieraj więc szampony delikatne i w miarę możliwości myj włosy nie częściej niż dwa, trzy razy w tygodniu.

A co na suche włosy stosować po umyciu? Koniecznie musisz zaopatrzyć się w dobrą odżywkę do włosów, którą powinnaś stosować po każdym myciu głowy. Raz w tygodniu dobrze jest też zastosować silną maskę nawilżającą. Wybierając kosmetyki tego typu, szukaj w nich protein owsa, jedwabiu, keratyny czy soi, bo one są podstawowym budulcem włosów. Sięgaj po odżywki i maski zawierające takie składniki nawilżające jak aloes, kwas hialuronowy, emolienty i oleje roślinne.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Claud Collingwood 18 września 2023 - 08:56

Treści, które warto przeczytać, żeby poznać zdanie innych i móc się do nich odnieść

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej