Strona główna » Na każdy temat » Jak prać ubrania i akcesoria dla dzieci?

Jak prać ubrania i akcesoria dla dzieci?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Delikatna skóra dziecka wymaga specjalnej dbałości. Sprawdź, o czym pamiętać podczas czyszczenia tych tekstyliów.

Pranie dziecięcych ubranek i akcesoriów – na co zwrócić uwagę?

Odpowiednie pranie tekstyliów wymaga znajomości kilku podstawowych zasad, które decydują przede wszystkim o higienie i bezpieczeństwie. Nieodpowiednia pielęgnacja ubrania i akcesoriów może zagrażać dziecku ze względu na to, że materiał ma bezpośredni kontakt ze skórą. Chcąc utrzymać ubrania i kocyki dla niemowląt w dobrym stanie, warto prać je osobno. Umieszczenie ich w pralce razem z odzieżą dorosłych może sprawić, że zabrudzenia przedostaną się na elementy garderoby pociechy.

Bezpieczny preparat

Nieodpowiednie detergenty mogą doprowadzić do podrażnień oraz do uaktywnienia się alergii skórnych. Do prania dziecięcych akcesoriów nie należy stosować standardowych środków, które mogą podrażnić delikatną skórę pociechy. Naskórek dziecka jest znacznie bardziej wrażliwy na składniki zawarte w środkach piorących. Dlatego przed zakupem warto dokładnie przeczytać skład i zweryfikować, czy w preparacie nie znajdują się czynniki drażniące, np. substancje zapachowe czy naturalne olejki eteryczne. Doskonale sprawdzą się hipoalergiczne środki dedykowane dla najmłodszych, których składy nie powinny zawierać m.in.: kwasu borowego, fosforanów, substancji zapachowych bądź barwników. Warto zwrócić uwagę, czy preparat posiada atesty dermatologiczne oraz alergologiczne.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór środków do prania, wśród których można znaleźć zarówno klasyczne proszki czy płyny, jak i delikatne orzechy piorące, bądź płatki mydlane. Należy zwrócić uwagę na właściwe dozowanie preparatów piorących, ponieważ zbyt duża ilość może osiadać na odzieży. Należy również pamiętać o dokładnym wypłukaniu ubranek w płynie zmiękczającym. Dzięki temu z powierzchni zostaną usunięte toksyczne substancje, które po osadzeniu na tkaninie mogłoby przeniknąć przez skórę dziecka. Warto zwrócić uwagę, czy zapach płynu do płukania nie jest zbyt intensywny – dzięki temu nie będzie szkodliwy dla wrażliwych dróg oddechowych dziecka.

Trudne do usunięcia zabrudzenia warto dokładnie spłukać pod ciepłą wodą, namoczyć i zaprać przed wrzuceniem do pralki. Warto wybierać specjalne odplamiacze dopasowane do potrzeb dziecka. Można także zastosować pranie wstępne.Ubrania i akcesoria dla dzieci

Odpowiedni program prania

Wykorzystanie specjalnych funkcji pralki znacznie ułatwia odpowiednie ustawienie długości cyklu czy temperatury. Im dziecko jest starsze, tym można wybierać coraz niższą temperaturę, aby nie niszczyła całkowicie flory bakteryjnej, do której dziecko musi się przyzwyczajać. Dla noworodków i niemowląt warto ustawić pralkę na 60-90 stopni Celsjusza. Wysoka temperatura prania pozwala na usunięcie z ubranek roztoczy, bakterii i grzybów. Przed pierwszym użyciem warto wyprać każdą nową rzecz w celu pozbycia się różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Wysokiej jakości akcesoria

Ze względu na konieczność częstego prania akcesoriów i ubranek dla dzieci, warto wybierać te najwyższej jakości, które wytrzymają wielokrotne czyszczenie. W sklepie internetowym Far Far znaleźć można wytrzymałe kocyki z tkaniny bambusowej, a także muślinowe pieluszki. Takie materiały są odporne na ścieranie i wysokie temperatury, dzięki czemu mogą służyć znacznie dłużej niż ich syntetyczne odpowiedniki.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Zenek_obligation135 22 grudnia 2023 - 11:46

Zawsze myślałem, że wiem na ten temat wszystko, ale ten tekst otwiera oczy.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej