Strona główna » LIFESTYLE » Jak kupować na wyprzedażach? 8 prostych zasad

Jak kupować na wyprzedażach? 8 prostych zasad

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Wyprzedaże to idealny czas na uzupełnienie swojej garderoby. Zwykle planując taką wyprawę, wybieramy centrum handlowe. Warszawa i inne duże miasta dbają o to, aby cyklicznie organizować atrakcyjne promocje. Zakupy w wielu punktach pod jednym dachem znacznie ułatwiają polowanie na okazje. Jak kupować, aby nie żałować rajdu po sklepach?

Zakupy z głową, czyli strategia przed wyprzedażą

Kupujesz zbyt dużo, ale i tak masz wrażenie, że w twojej szafie nie ma ciekawych ubrań? Najprawdopodobniej padasz ofiarą stadnego kupowania. Jest to cykliczne wydarzenie, które szczególnie nasila się na początku roku. Wszystkie sklepy wtedy kuszą atrakcyjnymi cenami, którym trudno się oprzeć. Jak przygotować się do tego wyzwania?

Uporządkuj szafę

To pierwszy, ważny etap, zanim odwiedzisz centrum handlowe. Warszawa i inne miasta kuszą cię wieloma produktami, ale sporo z nich masz już w swojej szafie. Przejrzyj jej zawartość, poprzymierzaj ubrania. Te, które są za małe lub przestały ci się podobać, oddaj lub wymień z przyjaciółkami. Sprawdź, jak wygląda kategoria ciuchów “must have”. Czy nie brak ci białej koszuli, marynarki, prostej, czarnej koszuli czy dżinsów? Wyprzedaże to idealna okazja do zaopatrzenia się w klasyczne, ponadczasowe ubrania.

Trzymaj się ustalonego budżetu

W czasie wyprzedaży atakują nas reklamy dosłownie z każdej strony. Nie myśl o nich. Ustal, ile pieniędzy chcesz wydać na zakupy i tego się trzymaj. Jeśli boisz się, że wydasz więcej, niż chcesz, przelej środki na subkonto. Dzięki temu twoja karta płatnicza w pewnym momencie powie “nie” i nie zrealizujesz kolejnej transakcji.

Bądź wybredny

Niższe ceny obejmują wszystkie sklepy, dostępne w centrum handlowym w Warszawie. Możliwe, że to dla ciebie jedyna okazja do zrobienia zakupów w droższym butiku. Uzupełnij swoją szafę o rzeczy od marek premium. W innych okolicznościach cena skórzanej kurtki, biżuterii lub markowej torebki może być dla ciebie nieosiągalna. Szafa, w której znajdą się dobrej jakości ubrania, szybko stanie się bardziej szykowna.

Detal zamiast hurtu

Tej zasadzie ciężko podołać podczas wyprzedaży. Kupując wiele i tanio możesz sporo stracić. Gorszej ubrania szybko się prują, odbarwiają, rozciągają. Warto kierować się listą produktów, jakie są nam potrzebne. Ich jakość powinna być najważniejsza. Jeśli będzie to oznaczać tylko jedną, cenną zdobycz, niech tak będzie. Posłuży przez wiele sezonów i wzbogaci różne stylizacje.

Poszukaj inspiracji

To propozycja dla osób, które chciałyby coś zmienić w strojach, ale nie mają na siebie pomysłów. W tym temacie często można liczyć na samo centrum handlowe. Warszawa i inne miasta mają wiele butików z górnej półki. Ich pracownicy są obeznani w modowych trendach, mogą więc coś podpowiedzieć. Inspiracji warto też szukać w magazynach modowych. To idealne miejsce, aby sprawdzić, jakie są najnowsze trendy.

Odwiedź ulubione sklepy

Podczas wyprzedaży z pewnością upolujesz coś, co podobało ci się już wcześniej, ale więcej kosztowało. Dopasuj listę sklepów do swojego stylu i wieku. Młodzieżowe marki mogą być dla kobiet w średnim wieku miejscem, gdzie kupią coś dodatkowego. Jest to jednak typ odzieży, która najlepiej wygląda na osobach młodych.

Zwracaj i wymieniaj

Zakupowe szaleństwo rządzi się swoimi prawami. Bywa, że dopiero w domu widzimy, że konkretny ciuszek nie był nam potrzebny, albo przestał nam się podobać. Przed zakupem warto zapytać o możliwość zwrotu lub wymiany przecenionych produktów.

Znajdź towarzysza

Ta zasada dotyczy większości zakupów, związanych z tekstyliami. Jeśli idziesz na wyprzedaże do centrum handlowego w Warszawie, przyda ci się towarzystwo osoby, która oceni trafność zakupowych wyborów. Pomoże nie stracić głowy i świadomie podjąć decyzję o tym, co powinno trafić do twojej szafy.

Z kim lepiej nie wybierać się na wyprzedaże? Na pewno z małymi dziećmi. Z pewnością nie będą cierpliwie przemierzać kolejnych pasaży handlowych. Ich obecność zwykle generuje także wyższe wydatki zakupowe.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Anissa Vancil 16 września 2023 - 02:20

Twój wpis jest jak przypomnienie, by cieszyć się życiem.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej