Strona główna » Strefa rodzica » Śpiwór do fotelika – dlaczego warto go używać?

Śpiwór do fotelika – dlaczego warto go używać?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Śpiwór do fotelika- czy to na prawdę nie zbędne? Jakie ma zalety i wady? Czy warto?

Przygotowanie dziecka do jazdy w foteliku samochodowym zimą to spore wyzwanie. Problemem jest z jednej strony zabezpieczenie go przed zimnem w czasie, gdy w samochodzie panuje chłód, a z drugiej uchronienie przed przegrzaniem, gdy we wnętrzu kabiny zrobi się ciepło. Z poradzeniem sobie z tymi problemami pomoże specjalny śpiwór do fotelika

Bezpieczeństwo podczas podróży

Dlaczego przewożenie maluchów w fotelikach zimą to problem? Czy nie możemy po prostu przewozić ich w kurtkach lub kombinezonach, które rozepniemy lub zdejmiemy, gdy kabina się nagrzeje? Nie wszyscy wiedzą, że producenci fotelików samochodowych nie zalecają przewożenia w nich dzieci w grubych okryciach wierzchnich. Uniemożliwiają one bowiem prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa. W razie kolizji ciało maluszka może łatwo wyślizgnąć się z takiego zapięcia. Przewożenie dzieci w kurtkach jest poza tym niewygodne. By zdjąć je podczas podróży, trzeba najpierw rozpiąć pasy bezpieczeństwa, a do tego bezwzględnie powinniśmy zatrzymać samochód. Wymienionych wyżej problemów unikniemy stosując specjalny śpiwór do fotelika. Tego typu produkty są obecnie powszechnie dostępne na rynku i cieszą się coraz większą popularnością.

Śpiwór do fotelika i jego rola

Dlaczego śpiwór do fotelika tak dobrze sprawdza się podczas podróży? Konstrukcja takiego okrycia pozwala na to, by najpierw zapiąć dziecko pasami bezpieczeństwa, a potem dopiero opatulić śpiworkiem. To rozwiązanie sprawia, że pasy ściśle przylegają do ciała malca, skutecznie zabezpieczając je w razie kolizji. Śpiwór do fotelika będzie też niezastąpiony w sytuacji, gdy będziemy chcieli rozpiąć chroniące przed zimnem okrycie po nagrzaniu się wnętrza auta. Możemy to zrobić błyskawicznie bez konieczności odpinania pasów bezpieczeństwa. Śpiworki do fotelika dostępne są na rynku w wielu różnych odmianach, wzorach i wersjach kolorystycznych. Bez trudu dopasujemy je do wieku dziecka oraz rodzaju fotelika samochodowego. Są trwałe, estetyczne i można je łatwo wyprać.

Serdecznie zapraszamy do wpisu, który jest poświęcony o tym jak wybać łóżko dziecięce.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Kerry Pelech 15 września 2023 - 23:24

Zawsze warto tu wracać.

Odpowiedz
Ricki Bugay 18 września 2023 - 09:14

To jest dokładnie to, czego szukałem.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej