Strona główna » Zdrowie » Jak dobrać odpowiedni fotelik dla dziecka?

Jak dobrać odpowiedni fotelik dla dziecka?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Właściwie dobrany fotelik to gwarancja bezpieczeństwa dla naszego dziecka. Przewożąc dziecko w samochodzie chcemy do minimum ograniczyć ryzyko wystąpienia jakiekolwiek zagrożenia. Co więcej, prawnym obowiązkiem każdego kierowcy jest przewożenie dziecka w foteliku samochodowym. Aby fotelik był bezpieczny, a naszego dziecko czuło się w nim dobrze i przyjemnie, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii przed zakupem. Sprawdźcie, co jest najważniejsze!

Grupy wagowe fotelików samochodowych

Małe dzieci rosną bardzo szybko. Dlatego też foteliki powinny być odpowiednio przystosowane nie tylko do wieku, ale również wagi dziecka. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać taki sprzęt, w którym dziecko będzie się czuć swobodnie. Przyjmuje się, że to właśnie waga jest podstawowym kryterium doboru fotelika. Na wielu modelach jest jednak pomocnicza informacja co do wieku, jakie można przewozić w foteliku. Aby ułatwić rodzicom wybór dostosowany do wielkości dziecka, foteliki samochodowe dla dzieci dzielone są na pięć grup według wagi:

  • grupa 0 dla niemowląt o wadze mniejszej niż 10 kg,
  • grupa 0+ dla niemowląt – o wadze mniejszej niż 13 kg,
  • grupa I dla niemowląt – o wadze od 9 do 18 kg,
  • grupa II dla dzieci o wadze od 15 do 25 kg,
  • grupa III dla dzieci o wadze od 22 do 36 kg.

Na rynku znajdziemy oczywiście jeszcze większy wybór, który pozwala na niezwykle precyzyjne dobranie fotelika, biorąc pod uwagę to, jakiej dziecko jest postury. Kupując zaś fotelik dla niemowlaka, warto wiedzieć, że nadają się dla niego wyłącznie foteliki dozwolone od urodzenia. Takie produkty powinny być wyposażone we wkładkę redukcyjną, czyli mały materacyk z bocznymi osłonkami, który ochrania przed kołysaniem się główki na boki.

Dobór fotelika do samochodu

Montaż fotelika samochodowego w pojeździe to jedno z podstawowych kryterium zachowania bezpieczeństwa. Niestety nie każdy fotelik można swobodnie dopasować do określonego typu samochodu. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowane modelu na miejscu wspólnie ze sprzedawcą lub sprawdzenie wymiarów produktu na stronie w sklepie internetowym. Dzięki temu unikniemy rozczarowania oraz ustalimy, czy model będą odpowiednio sztywnie zamontowane w naszym samochodzie. Zdarza się, że samochodowe pasy bezpieczeństwa są zbyt krótkie. W takiej sytuacji warto sprawdzić, czy producent fotelika dopuszcza inny sposób montażu. Wybierając fotelik samochody, warto również zwrócić uwagę na dodatkowe systemy zabezpieczające, które poprawiają nie tylko przyczepność produktu, ale zwiększają bezpieczeństwo naszego malucha.

Jak zwiększyć komfort jazdy twojemu dziecku? Dowiedź się jak i czym otulić niemowlaka podczas wyjazdów.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Donnette Lungren 15 września 2023 - 23:39

Twoje słowa zawsze mnie inspirują.

Odpowiedz
Alyce Kasel 18 września 2023 - 09:30

Trzymaj tak dalej, bo robisz to świetnie.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej