Dziecko w piaskownicy – zabawa i rozwój

dzieci w piaskownicy

Zabawy w piaskownicy od wielu lat należą do ulubionych aktywności małych odkrywców. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki uwielbiają piasek oraz ogrom możliwości, jakie ten materiał daje podczas zabawy. Niewielu rodziców i opiekunów wie jednak, że doskonale stymulować można rozwój dziecka w piaskownicy. Wbrew pozorom nie są do tego potrzebne drogie, skomplikowane sprzęty – zdecydowanie najważniejszym czynnikiem jest bowiem uwolnienie pokładów drzemiącej w każdym z nas kreatywności. W efekcie nasz maluch nie tylko będzie świetnie bawił się, majstrując w piasku, ale równie kompleksowo rozwijać się będą jego najważniejsze umiejętności, takie jak motoryka rąk, logiczne myślenie czy też wyobraźnia.

Nie zawsze potrzebne są zabawki…

…abyśmy wraz z dzieckiem świetnie spędzili wspólny czas w piaskownicy. Kreatywna zabawa w piasku może z powodzeniem obyć się bez łopatek, grabek czy też foremek. Dziecko z pewnością będzie zafascynowane samym odbijaniem w piasku śladów stóp swoich czy też rodziców. Możemy również pobawić się w odbijanie dłoni zarówno dziecka, jak i dorosłych. W ten sposób maluch łatwo zauważy różnice między odciskami swoimi, a rodziców, co z pewnością pozytywnie wpłynie na jego umiejętność abstrakcyjnego myślenia.

Grabki, łopatki i foremki to podstawa

Niesamowita plastyczność piasku sprawia, że maluch z łatwością będzie mógł formować w tym materiale przeróżne kształty. To właśnie w tym celu nieodzowne są foremki, które posiadają obecnie nawet najbardziej fantazyjne formy. Przyda się również wiaderko o niewielkich rozmiarach. Również samo przesypywanie oraz grabienie piasku na pewno sprawi maluchowi sporą przyjemność. Taka aktywność pozwala kilkulatkowi kompleksowo stymulować wyobraźnię, której rozwój jest kluczowy w pierwszych latach życia dziecka. W rozwoju kreatywności pomocne będą również kolorowe młynki, które kręcą się podczas przesypywania piasku i przyciągają tym samym całą uwagę malucha. Szeroką ich ofertę znajdziesz na stronie www.mojebambino.pl

Pojazdy i piasek to duet doskonały

Jako zabawki do piaskownicy fenomenalnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju pojazdy ciężarowe dla maluchów, a więc wywrotki, koparki czy też ciężarówki. Umożliwiają one przede wszystkim zagarnianie bądź przewożenie piasku z jednego miejsca w drugie, co pozwoli kilkulatkowi rozwijać myślenie perspektywiczne. Samo wysypywanie z takich pojazdów piasku na pewno sprawdzi naszym pociechom mnóstwo frajdy. Zabawkowe pojazdy również niezwykle efektownie przemieszczają się po piasku, co z pewnością spodoba się nie tylko chłopcom, ale i dziewczynkom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.