Strona główna » INNE » Dlaczego warto zapisać dziecko na treningi piłki nożnej?

Dlaczego warto zapisać dziecko na treningi piłki nożnej?

przez Teosto@0115
0 Komentarz

Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce, jednak liczba piłkarzy wysokiej klasy z polskim paszportem nadal jest niska. Aby podnieść poziom przyszłych zawodników i zapewnić dzieciom możliwość realizowania marzeń o karierze piłkarskiej, powstała akademia piłkarska. W akademii zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, którzy uczą najmłodszych znacznie więcej niż jedynie gry w football.

1. Piłka nożna dla dzieci – jakie są zalety treningów od najmłodszych lat?

2. Szkółka piłkarska z profesjonalną kadrą

Zajęcia piłkarskie dla dzieci Szczecin dają najmłodszym okazję do rozwijania sportowej pasji i poprawienia kondycji fizycznej. Szkółka kształci dzieci nie tylko z zakresu piłki nożnej. Pokazuje również, jakie są zasady fair play i jak pomagać sobie nawzajem. Dzięki temu regularne treningi pozytywnie wpływają na całokształt rozwoju i wspierają rodziców w przekazywaniu istotnych w życiu wartości.

Piłka nożna dla dzieci – jakie są zalety treningów od najmłodszych lat?

Akademia to pierwszy krok do rozwinięcia sportowej kariery, dlatego to właśnie w niej warto zacząć swoją przygodę z regularnymi treningami piłki nożnej. Dzieci mogą grać w piłkę nożną już w wieku kilku lat. Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci od 2. roku życia. W szkółce wszystkie treningi są prowadzone przez kadrę przygotowaną do pracy z dziećmi. Dzięki temu trenerzy wiedzą, jakie ćwiczenia mogą wykonywać dzieci w określonym wieku i jak duża może być intensywność przeprowadzanego treningu. Zajęcia sportowe dla dzieci kształtują charakter, uczą radzenia sobie z emocjami i współpracy z innymi.

treningi piłki nożnej

Szkółka piłkarska dla dzieci pokazuje, dlaczego zasady fair play są ważne i jak ich przestrzegać. Dzięki temu najmłodsi piłkarze rozwijają się nie tylko pod względem fizycznym, ale i emocjonalnym. Lepiej radzą sobie z porażkami i dowiadują się, dlaczego ważna jest wytrwałość i systematyczność. Regularne treningi dobrze wpływają na całe ciało, zwiększając siłę mięśni, wytrzymałość i wydolność serca oraz płuc.

Szkółka piłkarska z profesjonalną kadrą

Piłka nożna dla dzieci prowadzona w akademii piłkarskiej obejmuje nie tylko regularne treningi, ale i półkolonie. Oferta półkolonii uzupełnia możliwość regularnego trenowania o spotkania z trenerami prowadzone w czasie wakacji i ferii zimowych. Na półkolonie mogą uczęszczać nie tylko wychowankowie akademii. Równie dobrze mogą wziąć w nich udział dzieci, które na co dzień trenują w innych miejscach lub dopiero chcą zacząć swoją przygodę z piłką nożną.

Zobacz też inne posty

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej