Strona główna » Niemowlak » Dlaczego aspirator elektryczny jest niezbędny dla dziecka?

Dlaczego aspirator elektryczny jest niezbędny dla dziecka?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Udrażnianie nosa u małego dziecka jest szczególnie istotne zarówno na co dzień, jak i w czasie choroby. Klasyczna gruszka ma pewne zalety, ale niestety pod względem komfortu użytkowania i higieny pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie sięgnięcie po aspirator elektryczny. Za jego pomocą można szybko udrożnić przewody nosowe maluszka i poprawić oddychanie. Wybór jest obecnie ogromny, więc nie ma problemu ze znalezieniem odpowiedniego modelu. Aspirator elektryczny może mieć rozmaite funkcje dodatkowe, ciekawy design i ergonomiczny kształt.

Dlaczego aspirator elektryczny dla dziecka to dobry wybór?

Aspirator do nosa jest niezwykle praktycznym urządzeniem w przypadku opieki nad małymi dziećmi. Za jego pomocą możliwe staje się szybkie usunięcie wydzieliny zalegającej w przewodach nosowych. Świetnie nadaje się do codziennego użytku. Zatkany nos staje się bardzo problematyczny, nie ma możliwości wydmuchania go przez maluszka. Dziecku bardzo trudno jest oddychać i spać, staje się marudne i płaczliwe. Regularne czyszczenie nosa jest także ogromnie ważne ze względu na zmniejszenie ryzyka rozwoju infekcji. Na szczególną uwagę zasługuje elektryczny aspirator dla dzieci, który w nieinwazyjny i szybki sposób pozbywa się wydzieliny zarówno wodnistej, jak i gęstej.

Jest to niezwykle pomocne urządzenie w przypadku kataru, zapalenia zatok i alergii. Aspirator został zaprojektowany w taki sposób, aby nie uszkodzić żadnych delikatnych struktur w przewodzie nosowym dziecka. Na jego korzyść przemawia higieniczność, wygoda użytkowania, wysoka skuteczność. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby rozpocząć bezbolesne odciąganie wydzieliny. Następnie demontuje się poszczególne elementy w urządzeniu, po czym myje, można też wyparzyć lub zdezynfekować. Aspiratory elektryczne przeznaczone dla dzieci są wielobarwne, mogą mieć ciekawe kształty, grać melodie lub świecić.

Czym kierować się przy zakupie aspiratora elektrycznego?

Jako że w sprzedaży znajduje się wiele rodzajów aspiratorów elektrycznych, to należy zastanowić się nad tym, na co zwracać uwagę przy ich zakupie. Istotne będzie oczywiście zasilanie, które decyduje w dużej mierze o komforcie korzystania z urządzenia. Oczywiście aspirator elektryczny potrzebuje do działania prądu. Trzeba jednak wiedzieć, że jego źródła mogą być różne. Wiele urządzeń jest zasilanych za pomocą zwykłych baterii. Trzeba pamiętać o regularnym ich wymienianiu, dlatego zawsze warto mieć pod ręką dodatkowy zestaw baterii. Przy częstym użytkowaniu zasilanie bateryjne może być jednak dosyć uciążliwe. Generuje także dodatkowe koszty i elektrośmieci. Dla wielu osób zdecydowanie wygodniejszy będzie zakup aspiratora elektrycznego z wbudowanym akumulatorem. Trzeba oczywiście pamiętać o podłączaniu urządzenia do sieci, aby naładować akumulator. Jest to jednak rozwiązanie wielokrotnego użycia, relatywnie tanie w eksploatacji.

Jeszcze innym rozwiązaniem będzie zakup aspiratora elektrycznego podłączanego do gniazdka. Modele zasilane sieciowo nie są niestety mobilne. Trzeba liczyć się z kablem o ograniczonym zasięgu. Niemożliwe staje się korzystanie z urządzenia przy braku prądu. Istnieje także ryzyko, że dziecko będzie chwytać za przewód aspiratora. Warto jednak od razu zaznaczyć, że to właśnie modele podłączone do gniazdka są najbardziej skuteczne. Oczywiście zawsze można zdecydować się na zakup urządzenia zasilanego sieciowo i z wbudowanym akumulatorem.

Aspirator elektryczny a dodatkowe funkcjonalności

Przy wyborze aspiratora elektrycznego należy mieć także na uwadze funkcje multimedialne. Nowoczesne modele są w stanie wygrywać rozmaite melodie, przykuwać spojrzenie dziecka kolorowymi światłami. Mogłoby się wydawać, że jest to coś zbędnego, ale w praktyce wygląda to inaczej. Odciąganie wydzieliny z nosa może stać się dla dziecka mniej uciążliwe właśnie dzięki funkcjom multimedialnym. Odciągają one uwagę od wykonywanej czynności. Nie trzeba martwić się tym, że dziecko stanie się nerwowe, zacznie się sprzeciwiać.

Co ma znaczenie przy wyborze aspiratora elektrycznego dla dziecka?

W sprzedaży znajdują się aspiratory elektryczne podłączone do odkurzacza. Są one bardzo skuteczne, błyskawicznie odciągają zalegającą wydzielinę, ale niestety niektóre dzieci się ich wręcz boją, co wynika z głośnej pracy. Staje się to szczególnie uciążliwe, gdy rodzic chce udrożnić nos w nocy. Moc ssania i możliwość jej regulowania to bardzo istotne kwestie podczas kupowania aspiratora do nosa. Należy wybrać model urządzenia, które sprawnie i szybko usunie wydzielinę. Ma być jak najbardziej delikatnie, aby dziecko nie kojarzyło udrażniania nosa z czymś nieprzyjemnym.

Rodzic powinien zwracać uwagę także na łatwość czyszczenia. Ma to szczególne znaczenie przy częstym użytkowaniu. W czasie choroby trzeba usuwać wydzielinę z nosa kilkanaście razy na dobę. Nie powinno być wobec tego problemu z szybkim wyczyszczeniem aspiratora. Wysoki poziom higieny to podstawa przy małym dziecku. Cena także ma znaczenie, dlatego należy mieć ją na uwadze przy wyborze urządzenia. Jest ona uzależniona przede wszystkim od parametrów aspiratora, dostępnych funkcji i marki.

Najważniejsze zalety aspiratorów elektrycznych do nosa dla dzieci

Aspiratory elektryczne cieszą się sporą popularnością ze względu na ich liczne zalety. Wybiera się je ze względu na:

 • łatwą obsługę,
 • wysoką skuteczność,
 • brak uciążliwych hałasów podczas użytkowania,
 • wiele modeli do wyboru,
 • mnogość funkcji dodatkowych,
 • sporo wzorów i kolorów,
 • brak cofania wydzieliny do urządzenia,
 • dostępność modeli wygrywających różne dźwięki,
 • bezpieczeństwo użytkowania,
 • mobilność,
 • ergonomiczne kształty,
 • kompaktowe wymiary.

Partnerem artykułu jest helpmedi.com.pl

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Glendora Gowey 16 września 2023 - 00:52

Wiele już na ten temat było, ale tutaj napisane jest zupełnie inaczej. Polecam

Odpowiedz
Margery Mallary 18 września 2023 - 10:43

Fantastyczny artykuł! Mnóstwo przydatnych informacji.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej