Strona główna » LIFESTYLE » Boisko dla dzieci – jak zbudować?

Boisko dla dzieci – jak zbudować?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Dzieci uwielbiają ruch, który bardzo sprzyja ich kondycji i zdrowiu, dlatego też warto zrobić wszystko, co jest w zasięgu naszych możliwości, aby dzieci miały możliwość zażywania co dnia jak największej dawki ruchu, szczególnie jeśli odbywa się to na świeżym powietrzu. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest stworzenie na własnej posesji boiska dla dzieci, najlepiej uniwersalnego, gdzie można będzie pograć zarówno w piłkę nożną, jak i koszykówkę czy uprawiać jakąkolwiek inną, niezwykle przez dzieci lubianą sportową dyscyplinę. W przypadku tworzenia przydomowych boisk należy pamiętać o tym, że tu przydatne może się okazać oświetlenie obiektów sportowych – dzięki niemu dzieci z powodzeniem z boiska będą mogły korzystać nawet, gdy za oknem robi się już nieco ciemniej.

Piłkarskie boisko we własnym ogrodzie

Jeśli chodzi o budowę boiska we własnym ogródku, to rodzice zdecydowanie najczęściej decydują się na takie typowo piłkarskie. To szczególnie praktyczne w przypadku stosunkowo niewielkich ogrodów, bowiem stworzenie doskonałej jakości boiska w tym przypadku nie wymaga dostępności zbyt dużej powierzchni. Na boisko wystarczy poświęcić niewielki skrawek podwórka. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że takie miejsce ma być dostosowane do dzieci, aby mogły tu miło i na świeżym powietrzu spędzać swój wolny czas (zamiast przesiadywania przed monitorem komputera bądź ekranem telewizora, co jest w obecnych czasach bardzo cenne i do tego rodzice dążyć powinni przede wszystkim) oraz rozwijać sportowe umiejętności. Przydomowe boisko wcale nie musi przypominać prawdziwego stadionu. Chociaż w obu przypadkach jest jedna rzecz, która z wielu odmiennych przyczyn będzie niezwykle przydatna – chodzi tu o oświetlenie obiektów sportowych.

Odpowiednie wyposażenie boiska kluczem do sukcesu

Samo wyznaczenie terenu na powstanie boiska jednak nie wystarczy. Aby w pełni satysfakcjonująco można było z niego korzystać, niezbędne będzie także wyposażenie miejsca w niezbędne akcesoria (już na tym etapie warto zadbać o odpowiednie oświetlenie obiektów sportowych, niekoniecznie zakupione w profesjonalnym sklepie za duże pieniądze, ale nieco tańsze, a dające niemal identyczne efekty). Jeśli ma być to typowo piłkarskie boisko, to sprawą oczywistą jest, że nie może zabraknąć na nim bramki (przynajmniej jednej, przy boiskach mniejszych rozmiarów dwie nie będą się sprawdzały zbyt dobrze). Ogromny wybór bramek piłkarskich, zarówno tych mniejszych jak i nieco większych można znaleźć na różnego rodzaju serwisach aukcyjnych – tu oferowane są zarówno nowe, jak i już przez jakiś czas użytkowane, ale w bardzo dobrym stanie, więc z całą pewnością każdy znajdzie przedmiot najbardziej dla siebie odpowiedni, w cenie nie odczuwalnej nawet dla domowego budżetu. W sprzedaży znaleźć można także specjalne maty z bramkami, pozwalające początkującym piłkarzom na ćwiczenie swoich strzeleckich umiejętności.

Uniwersalne boiska ogrodowe

Jeśli zależy nam jednak na bardziej uniwersalnym boisku, idealnie sprawdzającym się przy uprawianiu każdej sportowej dyscypliny warto postarać się o to, aby teren przeznaczony do tego celu został wyłożony sztuczną trawą (ta naturalna niestety szybko niszczeje szczególnie przy nadmiernej eksploatacji, dlatego też przy boisku nie sprawdzi się na dłuższy okres czasu nawet niezbyt intensywnego użytkowania). Choć sztuczna trawa często bywa inwestycją, z którą wiąże się poniesienie pewnych niemałych kosztów, to jednak bez wątpienia wyposażenie się w nią w perspektywie miesięcy, a nawet lat okazać się może niezwykle trafne. Niezależnie jednak od tego, czy boisko pokrywać będzie sztuczna trawa czy jakikolwiek inny materiał istotną kwestią jest dbałość o odpowiedni drenaż okolic boiska. Bez odprowadzania nadmiaru wody, korzystanie z boiska po obfitych opadach deszczu czy w czasie niezbyt sprzyjającej aury może być nie tyle utrudnione, co wręcz niemożliwe. A z tego z pewnością nie będą uszczęśliwione ani dzieci, ani ich rodzice, którym zależy na tym, aby pociechy mogły swój czas spędzać aktywnie, między innymi na rozwijaniu swoich sportowych pasji. Dla większej wygody można takie boisko dowolnie ogrodzić, choć wcale nie jest to konieczne.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Cliff Garabedian 16 września 2023 - 00:15

Twój wpis jest jak przypomnienie, by cieszyć się życiem.

Odpowiedz
Douglas Nazelrod 18 września 2023 - 10:06

Dzięki Tobie wiem, jak radzić sobie z trudnościami.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej