Strona główna » Zdrowie » Baw się kreatywnie z dzieckiem. 4 zabawy pobudzające wyobraźnię

Baw się kreatywnie z dzieckiem. 4 zabawy pobudzające wyobraźnię

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Nie masz pomysłu na nowe gry z dzieckiem, a maluch marudzi, że nie chce znać w znane mu dobrze gry? Mamy dla Ciebie aż 4 zabawy pobudzające wyobraźnię, w których możesz wykorzystać klocki.

Propozycje kreatywnych zabaw dla dziecka

1. W królestwie zwierząt

Zmień pokój dziecka w domowe zoo! Zróbcie maski zwierząt. Jak? To proste! Najpierw narysujcie i ostrożnie wytnijcie głowy zwierząt z karty. Wycinając, jednocześnie nazywajcie zwierzątka. Nie zapomnijcie o wycięciu dziurek na oczy. Do boków maski przyczepcie gumkę i gotowe! Podziwiaj, jak twoje małe urwisy zmieniają się nagle w groźne tygrysy, ogromne żyrafy i skaczące zające. Tygrys ryczy, żyrafa wyciąga szyję do sufitu, a zając radośnie kica tu i tam.

2. Wieża zagadek

Ty i dziecko zbudujcie różnokolorowe wieże z klocków, ale w taki sposób, by żadne z Was nie wiedziało drugiej budowli. Ustaw swoją wieżę tak, aby dziecko jej nie widziało. Zadaniem malucha będzie ułożenie takiej budowli, w której układ kolorów będzie identyczny. Jako podpowiedzi używaj tylko zagadek. Mogą mieć różne formy np. „mój pierwszy klocek ma taki sam kolor jak wiśnie” . I malec już wie, że trzeba zacząć budowlę od czerwonego klocka. Jeśli dobrze się bawicie i nieźle wam idzie, możecie zamienić się rolami.

3. Kreatywny wazon

Zbuduj uniwersalny pojemnik z klocków, np: LEGO DUPLO, w którym można przechowywać kredki lub inne drobiazgi. Nie musisz budować pojemnika na planie kwadratu, ale na początek taki sposób jest najłatwiejszy. Bawcie się kolorami, projektując pojemnik. Po skończeniu kubka należy go ozdobić. Nie musisz korzystać tylko z klocków LEGO DUPLO. Sięgnij po kawałek zszywki, kolorowego papieru czy kokardki: daj dzieciom możliwość wyrażenia siebie.

4. Tworzenie muzyki

Proces twórczy zawsze wspomaga rozwój kreatywności. Ta zabawa ćwiczy także zmysły, słuchowy i dotykowy. Jest także świetnym zadaniem na trenowanie refleksu i spostrzegawczości. Weźcie 6 klocków: 2 postawione wypustkami do góry, 2 wypustkami do dołu, 2 bokiem. Wypustki do góry oznaczają klaskanie, wypustki do dołu – tupanie, klocki położone bokiem – buczenie. Jedna osoba układa klocki, a druga ma za zadanie odtworzyć dzięki. Zabawę można wykonywać także w grupie (np. podczas przyjęcia urodzinowego dla dzieci), a maluchy mogą ułożyć swój kod.

 

Publikacja zaczerpnięta z: akcje.mamotoja

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

DuzyBen_stranger33 31 stycznia 2024 - 21:43

Zachęcam do zapoznania się z tym tekstem. To coś więcej niż zwykła lektura.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej