Strona główna » Zdrowie » Suplementacja witaminy D i DHA u niemowląt – na co zwracać uwagę?

Suplementacja witaminy D i DHA u niemowląt – na co zwracać uwagę?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Zarówno nadmiar, jak i niedobór witaminy D w organizmie może doprowadzić do rozwoju chorób. Czy wiesz, ile witaminy D powinnaś podawać swojemu dziecku? Dlaczego współcześnie suplementacja jest niezbędna?

Jak organizm pozyskuje witaminę D?

Witaminę D dostarczamy do organizmu wraz z pożywieniem. Produkty bogate w witaminę D to m.in.: ryby, żółty ser i krowie mleko. Jednocześnie witamina D jest też syntetyzowana w skórze, gdy przebywamy na słońcu. Ponieważ współcześnie wiele mówi się o konieczności stosowania kremów z filtrami UV, a sama dieta często jest zbyt uboga, to wielu z nas, w tym najmłodsi, cierpią na niedobór witaminy D. Właśnie z tego względu tak ważna jest suplementacja.

W rybach, których spożycie w Polsce nie należy do najwyższych, jest też DHA, czyli kwas dokozaheksaenowy z grupy Omega-3. Wiele dobrych suplementów przeznaczonych dla najmłodszych ma w składzie zarówno witaminę D, jak i właśnie DHA.

Po co jest nam potrzebna witamina D?

Witamina D jest nam niezbędne do prawidłowego rozwoju. To właśnie od jej obecności w organizmie zależy, czy kości będą zdrowe. Niedobór witaminy D może przyczynić się do rozwoju krzywicy u dzieci – choroby kości, która polega na zaburzeniu ich wzrostu i zniekształceniu. U maluszka, który nie otrzymuje odpowiedniej ilości witaminy D, mogą także rozwinąć się inne choroby, np. przyzębia.

Mimo że niedobór witaminy D jest bardzo groźny, nie należy podawać jej więcej niż to zalecane przez specjalistów. W przypadku maluszków od 0 do 6 miesięcy zalecana dawka wynosi 400 IU na dobę, a u starszych dzieci jest wyższa – 600 IU (od 6 do 12 miesięcy) i 1000 IU (powyżej 12 miesięcy).

Suplementacja witaminy D i DHA – jak wybrać preparat?

W przypadku najmłodszych dzieci duże znaczenie ma sposób podania witaminy D  i DHA. Humana Baby ma w ofercie suplementy w płynie. Zarówno Humana benelife D3+DHA, jak i Humana benelife Witamina D3 rodzice mogą podawać za pomocą dołączonej do opakowania pipetki. Preparaty mają neutralne smaki, dzięki czemu dziecko nie ma wzbrania się przed ich połknięciem.

Więcej informacji o produktach Humana benelife D3+DHA i Humana benelife Witamina D3 znajduje się na stronie internetowej www.humana-baby.pl.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Ewa 9 sierpnia 2018 - 18:00

Nie wiedziałam że witamina D znajduje się w żółtym serze. Kolejny ciekawy artykuł, oby więcej takich tekstów:)

Odpowiedz
Brad Pierannunzio 31 grudnia 2022 - 10:18

Nie wiem doprawdy skąd u Was takie negatywne opinie. Sama/sam korzystam z usług tej firmy od wielu lat i nigdy nie zostałam potraktowana źle.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej