Strona główna » LIFESTYLE » Wózek dla dziecka – jak kupić go w rozsądnej cenie?

Wózek dla dziecka – jak kupić go w rozsądnej cenie?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Jednym z drożśzych elementów wyprawki jest wózek. Jak go kupić w rozsądnej cenie? Odpowiedź na to pytanie poznasz w dalszej części artykułu.

Wózek idealny dla dziecka

W pierwszych miesiącach życia niemowlę spędza w wózku dużo czasu. Dlatego też musi być on wygodny, bezpieczny i funkcjonalny. Ma zapewniać komfort nie tylko dziecku, ale i rodzicom.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wózka wielofunkcyjnego (gondola i spacerówka w jednym), z którego maluch będzie korzystać nawet przez kilka lat. Warto przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, po jakim terenie będziemy najczęściej spacerować. Czy mamy do pokonania gruntową, leśną drogę? A może mieszkamy w mieście, a dookoła nas są same chodniki? Od odpowiedzi na te pytania zależy to, jakie koła powinien mieć wybrany przez nas wózek. Duże koła i świetna amortyzacja są niezbędne, jeśli mieszkamy na wsi. Natomiast na miejskim osiedlu lepiej postawić na zwinność i łatwość manewrowania wózkiem, co jest łatwiejsze przy mniejszych kółkach.

Przy wyborze weźmy też pod uwagę to, że wózek będzie nam potrzebny w różnych porach roku. Niemowlę w czasie jesiennego lub zimowego spaceru będzie miało na sobie kombinezon i gruby kocyk, więc powinno mieć więcej miejsca, co zapewni mu tylko duża gondola albo możliwość rozłożenia wózka tak, by tej gondoli wcale nie potrzebował. Jeśli dziecku będzie zbyt ciasno, spacery będą związane z płaczem i krzykiem.

Latem z kolei istotna jest wentylacja. W wózku potrafi panować tropikalna aura. Dobrym rozwiązaniem jest specjalne okienko w budce, które zapewnia cyrkulację powietrza w upalne dni. Oczywiście nie zwalnia nas to z odpowiedniego ubrania dziecka na taki spacer. Niezbędne są przewiewne koszulki, a czasem wystarczy pozostawienie maluszka w samej pieluszce. Polecamy polski produkt marki Bambino, który z pewnością spodoba się zarówno dzieciom (pieluszki są kolorowe), jak rodzicom (są tanie i mają bardzo wysoką jakość).

Wózek wygodny dla rodzica

Wyprawka dla niemowlaka uwzględnia to, co dla niego niezbędne. W trakcie zakupów jednak powinniśmy też pomyśleć o sobie. Przecież większość z tych rzeczy musi być nie tylko odpowiednia dla dziecka, ale i wygodna dla rodziców. Tak też jest w przypadku wózka. Przed zakupem warto sprawdzić jego ciężar, zwłaszcza jeśli będziemy zmuszeni codziennie wnosić go na piętro w bloku. W takim przypadku sprawdzi się stelaż aluminiowy, który jest stosunkowo lekki.

Zastanówmy się też, ile miejsca po złożeniu zajmuje pojazd naszego malucha. Czy zmieści się do bagażnika samochodu?

Trzeba również zwrócić uwagę, czy z wózka można ściągnąć tapicerkę, aby ją wyprać. Przydaje się to zwłaszcza w spacerówkach, kiedy to dziecko częściej się brudzi, np. podczas jedzenia albo też wsiada do wózka po zabawie w piaskownicy. Koniecznie przetestujmy też, jak prowadzi się wózek. Czy jest zwinny? Czy manewrowanie nim nie sprawia kłopotu?

Wózek nowy czy używany?

Gdy mamy ograniczone fundusze, warto zastanowić się nad zakupem wózka używanego. W ten sposób możemy być posiadaczami pojazdu dobrej marki i lepszej jakości, niż gdybyśmy za tę samą kwotę mieli kupić nowy wózek.
Chcąc kupić sprzęt używany, najlepiej jest przeglądać lokalne ogłoszenia. Przed decyzją warto obejrzeć pojazd osobiście. Trzeba sprawdzić, w jakim jest stanie i czy wszystkie jego elementy są sprawne (to ważne ze względu na bezpieczeństwo dziecka).

Przy wyborze nie kierujmy się modą. W pierwszej kolejności nie zwracajmy też większej uwagi na kolorystykę. Jest to element, który w tym przypadku schodzi na dalszy plan.

Zakup wózka powinien być bardzo przemyślany. Przy jego wyborze należy mieć na uwadze wygodę i funkcjonalność. Dobrze jest poświęcić nieco czasu, by zdecydować się na model idealnie dopasowany do naszych potrzeb. W ten sposób będziemy mieli pewność, że spacery z dzieckiem będą komfortowe i bardzo przyjemne zarówno dla malucha, jak i dla nas.

Publikacja zaczerpnięta z: mamanaplus.wp.pl

Dowiedz się jaka jest róznica pomiędzy wóznkiem spacerowym a głęboko-spacerowym i dokonaj właśniwego wyboru dla twojego malucha!

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

DuzyBen_spending47 29 stycznia 2024 - 22:01

Widzicie? Takie rzeczy można znaleźć w internecie

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej