Strona główna » BUSINESS » Własny plac zabaw na podwórku, czyli niezbędne zabawki do ogrodu

Własny plac zabaw na podwórku, czyli niezbędne zabawki do ogrodu

przez Teosto@0115
2 komentarze

W końcu przyszła wiosna, a razem z nią piękna pogoda, która pozwala maluchom na nieco więcej szaleństwa. Place zabaw zapełniły się dziećmi, które od wczesnych, porannych godzin, aż do późnych wieczorów spędzają tam czas na beztroskiej zabawie. Nic w tym dziwnego – dla nich to zabawkowy raj, z którego aż żal wracać do domu. Dla rodziców jednak kilkugodzinne przebywanie w takich miejscach wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, a często jest nawet niemożliwe. Jeśli jesteśmy w stanie wygospodarować trochę wolnej przestrzeni w naszym ogrodzie, to dobrym rozwiązaniem będzie zakup zabawek, które z pewnością doskonale zastąpią te z placu zabaw. Oczywiście ich wybór będzie zależał przede wszystkim od tego, w jakim wieku jest dziecko. Istnieją zabawki dedykowane specjalnie dla maluchów w wieku trzech lat, ale są też takie, które mają docelowo trafić do grona sześciolatków. Możliwości jest mnóstwo, dlatego przed dokonaniem wyboru warto prześledzić jakie zabawki najlepiej wybrać.

Obowiązkowo piaskownica

Chyba żadne dziecko nie wyobraża sobie zabawy bez budowania zamków z piasku. Piaskownica to podstawowe wyposażenie każdego placu zabaw. Zabawki do ogrodu występują w przeróżnej formie, ale to właśnie piaskownica powinna stanowić obowiązkowy element urozmaicania naszego podwórka. Wybór jest ogromny, gdyż producenci co rusz zasypują nas nowymi propozycjami. Nam piaskownica często kojarzy się z dzieciństwa z drewnianymi, zbitymi i pomalowanymi deskami, na których stawiało się babki i budowało różne cudowności. Dzisiaj do wyboru są już piaskownice plastikowe, które gwarantować mają jeszcze większe bezpieczeństwo dla maluchów. Niemniej jednak drewniane piaskownice powoli wracają do łask, tylko że nieco ulepszone. Ich przewagą jest to, że są zazwyczaj większe od tych plastikowych, dużo solidniejsze i przede wszystkim, przy właściwej impregnacji, będą służyć lata. Na rynku dostępne są także dodatkowe daszki, które ochronią nasze pociechy przed słońcem w gorący dzień. Warto zakupić również specjalną folię, która zabezpieczać będzie piaskownicę po skończonej zabawie.

Huśtawka: różne możliwości

Huśtawki to ponadczasowy wynalazek. Można je znaleźć wszędzie – są obowiązkowym elementem placu zabaw, ale często spotykane również pojedynczo np. przed blokami. Nic dziwnego, gdyż huśtawka daje niesamowitą frajdę, nawet tym nieco starszym. Dzieci chętnie korzystają z tego typu zabawek, ponieważ od małego przyzwyczajone są do bujania. Wybór huśtawki zależy głównie od miejsca w ogrodzie. Te plastikowe będą zajmowały zdecydowanie mniej przestrzeni, ponieważ wystarczy je tylko zawiesić. Minusem jest to, że wytrzymują zdecydowanie mniejsze ciężary, na co też należy zwrócić uwagę. Jeżeli jednak możemy przeznaczyć nieco więcej miejsca na zamontowanie huśtawki, doskonałym pomysłem będzie kupno drewnianej na specjalnych słupkach. Dostępne są też takie, które w komplecie posiadają zjeżdżalnie – to idealne rozwiązanie 2w1, które niewątpliwie najbardziej uszczęśliwi malucha!

Basen i trampolina

Może nie są to typowe zabawki z placu zabaw, chociaż trampoliny spotyka się już coraz częściej. Ich wyjątkowość sprawi jednak, że nasze pociechy będą z jeszcze większą radością bawić się w przydomowym ogrodzie. Basen jest genialnym rozwiązaniem, gdy na dworze jest gorąco, a nasze dzieci chcą się nieco ochłodzić. Jak w przypadku innych zabawek, wybór basenów jest spory. Zazwyczaj ograniczeniem staje się wiek dziecka lub budżet, jakim dysponujemy. Dla niemowlaków przeznaczone są malutkie baseny, które swoim wyglądem przypominają zabawkową matę. Dla starszych dzieci warto kupić basen o większej pojemności, przy czym nie należy o odpowiednim zabezpieczaniu go na noc lub na chłodniejsze dni. Trampolina z kolej jest świetnym wyborem dla dzieci, które lubią aktywność. Skoki na niej wymagają sporego wysiłku fizycznego, więc to również dobre rozwiązanie, kiedy chcemy, aby nasze dziecko więcej się ruszało. Maluchy korzystać mogą z niewielkich, dmuchanych trampolin. Tym większym dzieciom zdecydowanie jednak poleca się duże, ogrodowe trampoliny z prawdziwego zdarzenia!

Na rynku istnieje mnóstwo zabawek ogrodowych, które dostarczą niesamowitą frajdę naszym pociechom. To tylko niektóre z propozycji, jednak warto rozważyć kupno, chociażby domku czy drabinek do wspinania. Producenci prezentują coraz więcej propozycji, które zachwycają nie tylko swoją atrakcyjnością, ale przede wszystkim komfortem i bezpieczeństwem. Pamiętajmy, aby wybierać tylko sprawdzony sprzęt, który da nam pewność, że nasze dziecko może bez obaw bawić się za oknem. Podczas kupna zabawek warto zwracać uwagę, z czego są one wykonane, czy nigdzie nie wystają jakieś drzazgi oraz, czy są prawidłowo zabezpieczone. Warto dostosowywać rodzaj zabawek do wieku dziecka, ponieważ czasem nawet dwa czy trzy lata różnicy może mieć ogromny wpływ na funkcjonalność. W miarę możliwości wybierajmy, zwłaszcza dla starszych dzieci, te solidniejsze i masywniejsze zabawki. One już tak szybko z nich nie wyrosną, a zakupione zabawki posłużą nam na lata.

 

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Tai Swistak 15 września 2023 - 23:15

Kto tego jeszcze nie wie, powinien nadrobić zaległości. Polecam!

Odpowiedz
Alishia Maull 18 września 2023 - 09:06

Cieszę się, że mogłem przeczytać ten artykuł.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej