Strona główna » INNE » Szkoły coraz częściej wybierają catering dla dzieci

Szkoły coraz częściej wybierają catering dla dzieci

przez Teosto@0115
2 komentarze

Szkolne stołówki spotykane są coraz rzadziej. Zamiast nich placówki edukacyjne coraz częściej decydują się na korzystanie z usług cateringowych. Czy to dobra wiadomość dla dzieci oraz dla rodziców?

Z pewnością wielu rodziców obecnych uczniów pamięta jeszcze czasy stołówek w szkołach. Można było wykupić w nich tanie obiady przygotowywane na miejscu. W trakcie długiej przerwy uczniowie mogli zejść wtedy coś ciepłego i zregenerować swoje siły. Sentyment to stołówek jest nadal silny, ponieważ wielu rodziców nie jest zadowolonych z faktu, że szkoły, a także przedszkola decydują się obecnie tak często na catering dla dzieci w Warszawie i w innych miastach to usługa tak bardzo popularna. Czy jednak catering tak naprawdę jest złym pomysłem?

Catering – jedzenie z dowozem do szkoły

Najczęściej catering kojarzony jest z obsługą różnych imprez. W rzeczywistości jednak pod tym terminem kryje się znacznie szersza usługa, która obejmuje również wyżywienie innych typów, na przykład w szkole czy w przedszkolu. Firmy cateringowe zapewniają wówczas kompleksową obsługę – przygotowują posiłki, a następnie dostarczają je do placówek każdego dnia. Co ważne, wcale nie są to posiłki zimne, ponieważ na miejsce dowożone są w specjalnych pojemnikach utrzymujących temperaturę. Takie rozwiązanie jest korzystne ze względów cenowych, ponieważ wiele szkół nie jest w stanie utrzymać stołówek wymagających kosztownych remontów. Dzięki cateringowi nadal mogą serwować obiady w niskich cenach.

Jedzenie od firmy cateringowej zdrowsze niż ze stołówki

Jak jednak sprawa prezentuje się w przypadku jakości posiłków oferowanych przez firmy cateringowe? W rzeczywistości często jest tak, że są one zdrowsze, bardziej różnorodne i zbilansowane niż te przygotowywane przez stołówki! Nad szykowaniem posiłków czuwają wtedy doświadczeni dietetycy, którzy komponują je zgodnie z aktualną wiedzą na temat zdrowego żywienia najmłodszych. Dzięki temu maluchy mają szansę na jedzenie posiłków smacznych, różnorodnych, zdrowych i sycących każdego dnia.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Efrain Washburn 16 września 2023 - 00:40

Temat na czasie i bardzo istotny. Zapraszam do klikania i czytania

Odpowiedz
Suellen Exley 18 września 2023 - 10:31

Jak dla mnie lektura obowiązkowa, dla każdego, niezależnie od przekonań

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej