Strona główna » INNE » Prezent dla 6-latka – jaką zabawkę wybrać?

Prezent dla 6-latka – jaką zabawkę wybrać?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Dzieci w wieku 6 lat są bardzo ruchliwe, ciekawskie i energiczne, a jednocześnie mają już rozwinięte zainteresowania i preferencje. Jak więc wybrać zabawkę, która sprawi radość dziecku i jednocześnie będzie dla niego rozwijająca?

Kreatywne zabawki dla rozwijającej się wyobraźni

Dzieci w wieku 6 lat mają już bardzo rozwiniętą wyobraźnię i potrafią tworzyć fantastyczne historie oraz kreować światy z różnych elementów. Z tego powodu, warto zastanowić się nad prezentami, które pobudzą ich kreatywność i wyobraźnię. Doskonały prezent dla 6-latka to zestaw klocków konstrukcyjnych, który pozwala na tworzenie własnych modeli i budowanie własnych światów. Również zestawy do robienia biżuterii, zestawy z tatuażami lub origami czy farbki do malowania na płótnie są dobrymi opcjami.

Edukacyjne zabawki dla rozwoju umysłu

Sześciolatki są w stanie szybko przyswajać nową wiedzę i umiejętności, dlatego warto zwrócić uwagę na zabawki edukacyjne, które poza świetną zabawą przyczyniają się do rozwijania ich umysłu. Puzzlegry planszowe czy interaktywne książki edukacyjne są doskonałym wyborem.

Zabawki naukowe pomogą dziecku zainteresować się nauką poprzez zabawę. Zestawy do eksperymentówmikroskop czy teleskop zabawka lub zestawy chemiczne mogą zainteresować dziecko naukami przyrodniczymi, a zestawy elektroniczne pomogą zrozumieć podstawy elektroniki.

Jest to także czas, kiedy dziecko podejmuje próby samodzielnego czytania – więc książki z prostymi historiami i większymi literami doskonale pomogą mu w rozwoju nauki czytania oraz w wyrabianiu nawyków czytelniczych.

 

Prezent dla 6-latka

Interaktywne zabawy dla rozwoju społecznego

W wieku 6 lat dzieci uczą się, jak nawiązywać przyjaźnie i współpracować z innymi. Dlatego warto wybrać zabawki, które pomogą im w rozwoju umiejętności społecznych. Doskonałym wyborem są  zabawki, takie jak np. zestawy kuchenne, gdzie dziecko może udawać, że gotuje dla rodziny czy lalka, z którą można się bawić i rozwijać umiejętności opiekuńcze. Ciekawym wyborem będą także interaktywne zwierzątka i stworzonka, które wymagają opieki.

Sportowe zabawki dla rozwijania aktywności fizycznej

6-letnie dzieci potrzebują dużo ruchu, dlatego warto wybrać zabawki, które pomogą w rozwijaniu aktywności fizycznej. Dobrym wyborem są roweryhulajnogipiłki do gry, zestawy do badmintona  czy skakanki. Takie zabawki nie tylko są świetnym sposobem na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ale również pomagają w rozwijaniu motoryki i koordynacji ruchowej.

Zabawki inspirowane ulubionymi postaciami

W tym wieku dzieci mają już swoje ulubione postacie z bajek czy filmów. Warto zatem pomyśleć o prezencie nawiązującym do ulubionego bohatera. Mogą to być np. zestawy figurek postaci z wybranej bajki lub klocki z serii inspirowanych popularnymi filmami, lub grami wideo. Tego rodzaju prezent są doskonałym sposobem na stymulowanie kreatywności i rozwijanie zdolności manualnych.

Pamiętaj, że wybór odpowiedniej zabawki dla 6-latka zależy przede wszystkim od jego zainteresowań, umiejętności, które w tym wieku są już wyraźnie ukształtowane oraz od jego potrzeb rozwojowych. Każde dziecko jest inne, a więc warto zwrócić uwagę na jego potrzeby i pasje, a wtedy wybór fantastycznego prezentu nie będzie już taki trudny.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Anneliese Losey 16 września 2023 - 00:25

Kto jeszcze tego nie czytał? Udostępniajcie dalej, to powinni wiedzieć wszyscy

Odpowiedz
Theola Gal 18 września 2023 - 10:17

No to jest niespodzianka. Ciekawe, czy zdziwi Was to tak samo jak mnie

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej