Pościel dla noworodka – jak wybrać tę najlepszą?

Pościel dla noworodka - jak wybrać tę najlepszą?

Komfortowy i spokojny sen to dla maluszka jeden z najważniejszych czynników. Pościel dla noworodka to jeden z elementów, nad którego kupnem powinniśmy zastanowić się jeszcze przed porodem. Jednak jaka pościel będzie dla dziecka najlepszym wyborem? Co nada się do łóżeczka, a co lepiej wybrać do wózka? Przychodzimy z pomocą i w poniższym artykule podpowiadamy, czym kierować się podczas wyboru.

Do łóżeczka – pościel bambusowa

Bambusowa pościel odpowiednia dla noworodka to świetny wybór. Taka pościel posiada właściwości antyalergicznie i ze spokojem można prać ją w pralce. Co więcej, materiał, z którego jest ona wykonana sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą. Możliwe jest to dzięki właściwościom termoregulacyjnym. Skóra niemowlaka, szczególnie w pierwszych miesiącach życia, jest niezwykle wymagająca, dlatego taki delikatny materiał o właściwościach bakteriobójczych sprawdzi się idealnie. 

Warto także dodać, że sam wygląd pościeli również ma znaczenie. Co prawda noworodek nie rozpozna jeszcze wzorów na pościeli, ale kontrastowe kolory z pewnością będą stymulować ciekawość dziecka. Należy jednak pamiętać, że kolory nie mogą być zbyt krzykliwe – najlepiej sprawdzą się pastelowe odcienie. 

Pościel dla noworodka - kocyk dziany do wózka

Do wózka – dziany kocyk

Kocyk dziany do wózka to kolejny niezbędny element wyprawki dla noworodka. Przyjemny w dotyku materiał doskonale imituje objęcia rodzica, co zapewni dziecku komfort oraz poczucie bezpieczeństwa podczas pierwszych podróży wózkiem. Warto wybrać taki, który wykonany został z materiałów bezpiecznych dla maluszka – nie powinien mieć więc w swoim składzie żadnych związków mogących powodować podrażnienia lub alergie. Warto więc wybrać na przykład kocyk bambusowy, a podczas dokonywania wyboru zwrócić uwagę, czy posiada on certyfikat Okeo-Tex, dzięki któremu możemy mieć pewność, że materiał będzie bezpieczny dla malucha.

Ciekawą propozycją do wykorzystania podczas spacerów w wózku, czy też podczas podróży samochodem, są różnego rodzaju śpiworki. Idealnie zastępują one pościel, a odpowiedni śpiworek zapewni przytulność i bezpieczeństwo maluchowi. Co więcej, maleństwo korzystające ze śpiworka podczas snu nie obróci się tak łatwo na brzuszek. Jest to zdecydowanie zaletą, gdy dziecko nie potrafi jeszcze dobrze unosić główki i mogłoby mieć problem z ponownym przekręceniem się na właściwą pozycję, a przecież bezpieczeństwo malucha to najważniejszy czynnik.

Miękka poduszka na spacery i podróże

Często słyszy się, że niemowlak powinien spać bez poduszki – jest to prawda, jednak podczas podróży warto taką poduszkę mieć, aby zamortyzować ewentualne uderzenia czy wstrząsy. Poduszka zarówno do pościeli jak i do auta powinna być wykonana z delikatnego materiału, który nie podrażni delikatnej skóry na głowie i twarzy malucha. Świetnie sprawdzi się na przykład poduszka bambusowa. Posiada ona właściwości antyalergiczne, dzięki czemu ze spokojem możemy podłożyć ją pod głowę noworodka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *