Strona główna » Piosenki dla dzieci » Piosenki dla dzieci – ranking top 7 utworów

Piosenki dla dzieci – ranking top 7 utworów

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Muzyka powinna być istotnym elementem w życiu każdego małego człowieka. To dzięki słuchaniu piosenek dla dzieci maluch nie tylko zapoznaje się ze światem dźwięków, ale też uczy się śpiewać, klaskać, czy tańczyć. Świat muzyki nie tylko zwiększa muzykalność maluchów, ale też wywołuje uśmiech na twarzy dziecka. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy ranking top 7 piosenek, które chętnie nucą dzieci.

1. Koła autobusu kręcą się

Koła autobusy kręcą się – to piosenka dla dzieci, którą nuci wiele maluchów. Słuchając tego utworu dzieci mogą nauczyć się nowych słówek, takich jak autobus, czy koła. W piosence jest też pokazane, jakie dźwięki wydają poszczególne przedmioty (np: trąbka ciągle trąbi trututu, trututu, trututu), dzięki czemu maluchy będą potrafiły skojarzyć dźwięki z daną rzeczą.

Link do wersji znalezionej na kanale BZYK.tv

2. Pieski małe dwa

Kultowa już piosenka dla dzieci – Pieski małe dwa. Choć piosenka ma już swoje lata, wciąż jest aktualna i chętnie śpiewana przez maluchów i ich rodziców. Link do wersji, którą można znaleźć na kanale BZYK.tv

3. Gummi Miś – Niech żyje gol

Piosenki Gummi Miś śpiewane są przez dzieci od kilku lat, a ich popularność nie słabnie. Gumi Miś, Bańkę łap, czy Czekolada to tytuły, do których nadal sprawiają dzieci lubią tańczyć i które lubią śpiewać. My proponujemy utwór, który idealnie pasuje do trwających obecnie Mistrzostw Świata – Niech żyje gol.

Znalezione na kanale: MagicRecordsPoland

4. Kraina lodu – Mam tę moc

Kultowy już utwór z bajki Kraina lodu. Mam tę moc to najbardziej znana piosenka z bajki, która jest chętnie śpiewana przez dużych i małych. Link do oficjalnej wersji z bajki Disneya, którą śpiewa Katarzyna Łaska.

5. Dzik jest dziki

Znany wiersz autorstwa Jana Brzechwy w formie piosenki dla dzieci.  Wersję Dzik jest dziki można znaleźć na kanale Śpiewanki.tv, na pewno przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale też rodzicom. Doskonała forma uczenia się kultowych wierszy w formie zabawy.

6. Dino dinozaur

Z kolei na kanale bajubaju.tv można znaleźć utwór – Dino dinozaur. To świetna piosenka dla małych dzieci, szczególnie chłopców, którzy mogą nauczyć się nowych słówek, jak dinozaur. Przy okazji dzieci uczą się, czym był dinozaur. Zabawa i nauka w jednym, więc warto posłuchać.

7.  Ta Dorotka

Kolejna propozycja dla maluchów. Tym razem piosenka dla dzieci, która przypadnie wszystkim dziewczynkom – Ta Dorotka. Zostawiamy Wam linka do wersji stworzonej przez bajubaju.tv

 

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Stacey Krage 16 września 2023 - 00:47

Jestem Ci wdzięczny/na za te wskazówki.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej