Strona główna » LIFESTYLE » Pierwsze wyjście do restauracji – jak przygotować na to wydarzenie dziecko?

Pierwsze wyjście do restauracji – jak przygotować na to wydarzenie dziecko?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Przyjście dziecka na świat nie powinno oznaczać dla rodziców towarzyską banicję. Dlatego też nie powinniście rezygnować ze spotkań ze znajomymi, czy wyjściem do restauracji. Jak przygotować dziecko do pierwszego wyjścia do restauracji?

Co musisz wiedzieć, zanim pierwszy raz wybierzesz sie z dzieckiem do restauracji?

Z niemowlakiem łatwiej

Wbrew pozorom, czasami łatwiej wybrać się do restauracji z 4 miesięcznym niemowlakiem, niż z 2 letnim dzieckiem.  Taki bobas ma kilka drzemek w ciągu dnia, dlatego najlepiej wybierzcie porę, w której dziecko zazwyczaj śpi. Fotelik samochodowy bądź wózek, postawicie obok stolika, niemowlę będzie spało, a Ty wraz z mężem będziesz mogła zajadać się pysznościami. Warto jednak przygotować się także na nieco inny obrót sprawy. Niemowlę może się przecież obudzić. Dlatego jeśli karmisz piersią, powinnaś wcześniej zadzwonić do restauracji bądź sprawdzić w internecie, czy w restauracji jest jakieś odosobnione miejsce, w którym będziesz  mogła nakarmić bobasa.

Wybór miejsca

Niestety z dzieckiem nie możecie wybrać się do każdej restauracji, jaka Wam się tylko zamarzy. Zanim wybierzesz miejsce, powinnaś sprawdzić kilka istotnych rzeczy. Jeżeli będzie Wam towarzyszyło 10 miesięczne dziecko, które już niestety nie chce siedzieć w wózku, a marzy o poznawaniu świata, najlepiej pójdźcie do restauracji, która oferuje atrakcje dla dzieci w kąciku zabaw. Wasza pociecha będzie mogła sobie raczkować, bawić się zabawkami, a Wy będziecie mieli chociaż chwilę dla siebie. Restauracje ciasne i zatłoczone wykreślilibyśmy  z listy. Podobnie miejsca bardzo eleganckie i drogie.

W zależności od wieku dziecka, przed wyjściem do restauracji powinnyście także sprawdzić czy są dostępne przewijaki, miejsce do karmienia piersią, czy jest możliwość podgrzania butelki z mlekiem oraz czy są dostępne krzesełka dla dzieci. Restauracje dla dzieci stają się już coraz bardziej popularne, a widok niemowlęcia, przestaje już tak dziwić innych gości.

Pora jest bardzo ważna

Każde dziecko ma mniej więcej określony plan dnia. Śpi w podobnych godzinach, posiłki je o ustalonej porze i bardzo często marudzi codziennie o tej samej godzinie. Dlatego wyjście z dzieckiem, które jest marudne, zmęczone i śpiące nie ma najmniejszego sensu. Najlepiej poczekać, aż maluch się wyśpi, będzie najedzony i dopiero wtedy można wyjść z domu.

Zajmij swoje dziecko

Przed wyjściem do restauracji, nie zapomnij zabrać ulubionych zabawek maluszka. Jeśli nawet dostępny jest kącik zabaw, dziecko może chcieć się w nim bawić swoimi zabawkami.  Wybierzcie jednak te ciche, które nie mają głośnej  i przeraźliwej melodii i nie świecą się wszystkimi kolorami tęczy. Musicie przecież wziąć pod uwagę innych gości restauracji, którzy przyszli w miłej i spokojnej atmosferze zjeść posiłek. 

Zapoznaj się z menu

Jeśli do restauracji wybieracie się z nieco starszym dzieckiem, którego mleko mamy, bądź mleko z butelki już nie interesuje, sprawdźcie czy dostępne jest menu dla dzieci.  Zazwyczaj w karcie znajdują się posiłki dla najmłodszych, bez ostrych przypraw i ciężkich, tłustych sosów. Jeżeli jednak zależy Wam na wyjściu do konkretnej restauracji, w której nie ma żadnego dania, które mogłoby zjeść Wasze dziecko, nakarmcie malucha w domu, a na mieście zamówcie mu pyszny deser. Gwarantujemy, że będziecie mieć chwilę spokoju.

Nie zapominaj o innych

Pamiętajcie też o innych gościach w restauracji, którzy przyszli odpocząć i zjeść cos pysznego. Dlatego nie pozwalaj swojemu dziecku na wszystko, jeśli zachowuje się za głośno zwróć mu uwagę, wytłumacz.  Nie biegaj za maluchem po całej restauracji z łyżeczką i nie proś żeby zjadło,  bo może to nie być niemile widziane przez inne osoby.

Jeśli chcecie pójść do restauracji, wybierzcie taką, która przygotowana jest na wizytę najmłodszych gości. Pierwsze wyjście może nie być do końca  udane, ale nie zniechęcajcie się. Kolejnym razem będzie lepiej, a za 10 razem będzie wręcz idealnie.

Publikacja zaczerpnięta z: rodzicowo.pl

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Armando Fisser 18 września 2023 - 09:30

Uważam, że temat jest wart uwagi. Zapraszam do klikania w link

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej