Strona główna » LIFESTYLE » Podróż z dzieckiem samolotem – jak? Co warto wiedzieć?

Podróż z dzieckiem samolotem – jak? Co warto wiedzieć?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Wielu rodziców obawia się podróży z dzieckiem samolotem tego, że będą musieli zrezygnować z dalekich podróży ze względu na dzieci. Nic bardziej mylnego! Przy odpowiednim przygotowaniu wyjazd nawet z niemowlęciem może być przyjemny i bezproblemowy. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto zaplanować już samą podróż na lotnisko.

Od kiedy dziecko może podróżować samolotem?

Według oficjalnych wytycznych nie powinno się zabierać ze sobą na pokład samolotu maluchów poniżej 3 miesiąca życia. Wynika to z nieprzystosowania ich organizmu do nagłych i dużych zmian ciśnienia. Jeżeli jako rodzic masz wątpliwości, warto indywidualnie skonsultować się z pediatrą. Lekarz dokładnie oceni stan zdrowia dziecka i wyda odpowiednią opinię.

Przed wejściem na pokład – co warto wiedzieć?

Obecnie zdecydowana większość linii lotniczych jest bardzo przychylna rodzicom, podróżującym z małymi dziećmi. Przewoźnicy zezwalają już przeważnie na zabranie ze sobą dodatkowego bagażu z dziecięcymi akcesoriami. Co więcej, limity płynów wnoszonych na pokład nie obejmują pożywienia dla niemowląt. To bardzo ważna informacja dla kobiet, które nie karmią piersią. Warto jednak pamiętać, że za niewymiarowy sprzęt, taki jak wózek lub nosidełko trzeba zazwyczaj zapłacić.

Dla wielu maluchów najtrudniejszym momentem podczas lotu jest boarding i sam start. Ze względu na nagłą zmianę ciśnienia oraz towarzyszący hałas dziecko może odczuwać duży dyskomfort. Aby zmniejszyć stres, warto zachęcić niemowlę do ssania smoczka. W ten sposób dziecko będzie mimowolnie przełykać ślinę, co pozwoli na wyrównanie ciśnienia.podróż z dzieckiem samlotem

Jak się przygotować do lotu z dzieckiem?

Rodzice powinni wcześniej dowiedzieć się na temat usług samego lotniska. Dlatego przed wyjazdem warto sprawdzić między innymi parkingi lotniskowe, aby móc bezpiecznie zostawić samochód. Rezerwując miejsce przez platformę internetową, możemy liczyć na dokładną nawigację oraz wykupiony bilet. Parkingi, dostępne w ich usługach, znajdują się w zweryfikowanych obiektach, zapewniających najwyższe bezpieczeństwo i komfort. Dzięki temu podczas dojazdu rodzice z dzieckiem nie będą musieli już o nic się martwić. Profesjonalne firmy świadczą także kompleksowe usługi, które pozwalają na dodatkowy darmowy transfer lotniskowy. W ten sposób można skutecznie zapewnić sobie spokojną podróż.

Z dzieckiem na lotnisku – podsumowanie

Podróż z dzieckiem nie musi stresująca! Wystarczy odpowiednio się do niej przygotować. Wcześniej należy sprawdzić ograniczenia dotyczące przewozu bagażu, możliwość wypożyczenia wózka na lotnisku oraz pokój dla matki z dzieckiem, gdzie można w spokoju poczekać na boarding. Rodzice powinni natomiast zadbać o znalezienie miejsca na parkingu lotniskowym.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Zenek_obligation135 31 stycznia 2024 - 21:20

Czytając ten artykuł, poczułem, jak otwierają się przede mną nowe perspektywy.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej