Strona główna » Strefa rodzica » Jak dobrze spakować dziecko na wakacje?

Jak dobrze spakować dziecko na wakacje?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Komu w drogę, temu… walizka! I to najlepiej wytrzymała, wygodna i kolorowa. Ten ostatni warunek powinny spełniać przede wszystkim bagaże naszych milusińskich, w ten sposób na pewno przypadną im do gustu. Jaką walizkę dla dziecka wybrać?

Odpowiedni rozmiar dla małego podróżnika

Walizka dla dziecka powinny służyć przede wszystkim do przenoszenia najpotrzebniejszych skarbów malucha: zabawek, książeczek, przekąsek podróżnych. Muszą być zatem pojemne,Walizki Mini Traveller mają 40 cm długości, 30 wysokości i 15 szerokości. Dzięki temu mogą być zarówno noszone w dłoni jak i na ramieniu (za pomocą dołączonego do zestawu paska). Walizki Mima Zigi są odrobinę większe, ale nadal spełniają wymogi bagażu podręcznego. Na wypady weekendowe można zabierać ze sobą jeszcze mniejszą walizkę – Egmont Toys posiada w swojej ofercie zestaw 3 walizeczek, mieszczących się jedna w drugiej.

Ergonomia i bezpieczeństwo małego kręgosłupa

Od małego warto dbać o wyrabianie dobrych nawyków. Dlatego jeśli plecak, to noszony na dwóch ramionach lub… ciągnięty za pomocą rączki. Dobrym przykładem jest Lassig 2w1 lub Skip Hop, które są jednocześnie walizką na kółkach i plecaczkiem. Ciekawe rozwiązanie to Trunki – walizeczka jeżdżąca na czterech kółkach, która jednocześnie może być dla dziecka środkiem transportu jak jeździk.

 

Walizka dla dziecka na długie lata

W podróży różnie bywa – dlatego walizki musi być wytrzymała i odporna na działanie czynników zewnętrznych. Przede wszystkim sprawdźmy, czy wykonana jest z materiału odpornego na zabrudzenia lub łatwego w czyszczeniu. Po drugie upewnijmy się, że nie ulegnie zniszczeniu. Można się przed tym zabezpieczyć sprawdzając jakość wykonania, w szczególności kółek, sprzączek i rączek. Gdy kupujemy walizkę przez internet wybierajmy sprawdzone, renomowane źródła i marki, które mają długoletnie doświadczenie w produkcji produktów przeznaczonych dla małych dzieci.walizka dla dziecka

Dziecko pokocha podróże

Warto zadbać także o to, aby walizka przypadła do gustu naszemu dziecku. Na całe szczęście o to jest najłatwiej – walizeczki dostępne są aktualnie w wielu kolorach i wzorach, również z wizerunkami ulubionych bohaterów dziecięcych bajek. Pamiętajmy jednak, żeby przede wszystkim kierować się jakością wykonania, a nie wzorem, który chociaż ważny, ma znaczenie wtórne.

Wybór walizki dla dziecka: czym się kierować

1. Zastanów się, do czego walizka ma służyć. Inne wymagania postawisz przed walizką samolotową, a inną na weekendowe nocowanie u znajomych

2. Jak duży ciężar ma być noszony w walizce? Jeśli spory, lepiej jest zdecydować się na bagaż na kółkach lub rozwiązanie 2 w 1.

3. Czy walizka ma służyć do zadań specjalnych (np. istnieje prawdopodobieństwo podróżowania z nią w deszczu, będzie zgniatana w luku bagażowym etc.) czy raczej okazjonalnych (przejazdy samochodem w bagażniku)? W tym pierwszym przypadku wybierajmy walizki sztywne, nie ulegające wgnieceniom.

4. Nie przesadzaj z rozmiarem. Walizka dla dziecka nie będzie służyć do przewożenia jego ubrań i kosmetyków, raczej jego zabawek. Niewiele miejsca może pomóc dziecku wybrać, które przedmioty faktycznie chce ze sobą zabrać, a które okażą się “nadbagażem”.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Arnette Leisch 15 września 2023 - 22:33

Całkowicie, kompletnie i totalnie się z tym zgadzam. A jak Wy uważacie?

Odpowiedz
Otto Mosko 18 września 2023 - 08:24

Dzięki Tobie uczę się codziennie.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej