Strona główna » INNE » Korzyści leczenia ortodontycznego: Prosty i zdrowy uśmiech, który przyciąga uwagę wszystkich

Korzyści leczenia ortodontycznego: Prosty i zdrowy uśmiech, który przyciąga uwagę wszystkich

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Leczenie ortodontyczne wykonywane jest u osób zmagających się z wadami zgryzu, zarówno wrodzonymi, jak i nabytymi jest konieczne. Chociaż pacjenci najczęściej decydują się na pomoc specjalisty, aby cieszyć się doskonałym uśmiechem, to warto wiedzieć, że korzyści jest znacznie więcej niż tylko estetyka.

Dlaczego warto leczyć się u ortodonty w Bielsku-Białej?

Korekta wad zgryzu jest bardzo ważna nie tylko ze względu na pięknie wyglądający uśmiech, choć dla wielu osób jest to priorytetowy czynnik. Należy mieć jednak świadomość, że nawet pozornie niewielkie wady zgryzu mogą prowadzić do poważnych komplikacji. Gdy zęby będą stłoczone, do tego nie będą ustawione idealnie w łuku zębowym, ciężko jest o prawidłową higienizację, przez co próchnica może się rozwijać dużo łatwiej, prowadząc do poważnych problemów.

Niewłaściwe ułożenie łuków zębowych, w szczególności cofnięta lub wysunięta bródka powodują nierównomierne rozłożenie sił żucia i gryzienia, co prowadzi do pogłębiania patologicznych zmian. Dlatego też konsultacji ze specjalistą z https://dentalcity.com.pl/uslugi/ortodonta-bielsko/ nie należy odkładać. Im szybciej rozpoczęte zostanie leczenie, tym lepsze rokowania.

Wskazania do konsultacji z ortodontą w Bielsku-Białej

Ortodoncja Bielsko-Biała to oferta specjalistycznych konsultacji dla każdego, kto zmaga się z wadami zgryzu o różnej etiologii. Warto jednak pamiętać, jak ważna jest profilaktyka, dlatego konsultację u specjalisty umówić można nawet wtedy, gdy pozornie nie widać poważnych, patologicznych odchyleń.

Do specjalisty trafiają pacjenci z krzywymi lub stłoczonymi zębami, z nieprawidłowym ułożeniem łuków zębowych – szczęki i żuchwy względem siebie. Nie każdy wie, ale lekarz posiada kompetencje, aby ocenić prawidłowy schemat oddychania czy przełykania.

Leczenie ortodontyczne

Jak znaleźć dobrego ortodontę?

Szukając dobrego specjalisty warto skorzystać z pomocy dentyści Bielsko – dentalcity.com.pl, gdzie poza ortodontą liczyć można na pomoc innych specjalistów, w tym chirurga czy lekarza dentystę, zajmującego się leczeniem zachowawczym. Kompleksowa opieka stomatologiczna jest dla pacjenta dużym udogodnieniem, wpływa korzystnie na planowanie i realizację procesu korekty. Dużym atutem jest też wyposażenie gabinetu. Możliwość wykonania zdjęcia RTG czy zdjęcia pantomograficznego pozwala odpowiednio planować i monitorować efektywność zastosowanej terapii.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Zenek_impressive136 12 lutego 2024 - 18:31

Ten tekst powinien przeczytać każdy, najlepiej jeszcze dobrze zapamiętać

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej