Strona główna » Na każdy temat » Komunia w domu – jak ułożyć menu?

Komunia w domu – jak ułożyć menu?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Organizując przyjęcie  dla rodziny i przyjaciół, stajemy przed dylematem czy lepszym rozwiązaniem będzie  zorganizować komunie w domu, czy restauracji.

Organizacja uroczystego obiadu w domu może przerażać niektórych, ze względu na konieczność przygotowania dużej ilości jedzenia i sprzątania. Tymczasem istnieje prosty sposób, aby uniknąć nieprzyjemnych aspektów gotowania w domu, a jednocześnie nie być skazanym na menu z restauracji.Komunia w domu

Dlaczego warto organizować komunia w domu?

Komunia w domu to oczywiście oszczędność. W przypadku zorganizowania obiadu rodzinnego w restauracji musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 100 – 150 złotych w stosunku do jednego gościa. Koszt ten można zredukować, rezygnując z napojów gazowanych czy alkoholowych, ale nadal oznacza to minimum kilkadziesiąt złotych za „talerz”. Organizując przyjęcie w domu, do naszych obowiązków należy jedynie zakup składników spożywczych i napojów. Jeśli zatem masz wystarczającą ilość miejsca, to obiad w rodzinnym domu będzie korzystniejszą opcją.

Prywatny kucharz na komunię.

Prywatny kucharz do wynajęcia to proste rozwiązanie, które pozwoli ci cieszyć się w pełni spotkaniem z rodziną, a jednocześnie mieć pewność, że podane dania będą smaczne, dobrej jakości i takie jak chcesz. Kucharz na komunię odciąży cię i jeśli chodzi o samo gotowanie, ale też podanie potraw, a czasami nawet sprzątanie po imprezie.

Zatrudniając prywatnego kucharza, nie musisz martwić się, czy wszystkie dania są gotowe na czas, a jednocześnie zabawiać gości. Możesz być gościem na swoim własnym przyjęciu. Przed obiadem możesz ustalić z kucharzem menu lub on sam może przedstawić ci kilka opcji do wyboru. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu kucharze mogą tworzyć dania dostosowane do różnych wymagań żywieniowych.

Co przygotować na obiad?

Klasyczne menu komunijnego obiadu to rosół, drugie danie, na które składa się kotlet schabowy lub z kurczaka, a także zestaw sałatek, ziemniaki oraz oczywiście deser. Takie menu jest niejako „spadkiem” po czasach, kiedy restauracje oferowały ograniczony zestaw obiadowy, a i menu domowe bywało ograniczone dostępnością niektórych produktów. Dziś, zwłaszcza z udziałem prywatnego kucharza, menu może być absolutnie dowolne. Możesz zdecydować się na tradycyjną polską kuchnię ale też zaserwować swoim gościom dania z kuchni śródziemnomorskiej, sushi, a nawet efektownie podanego fast fooda w postaci hamburgerów z dodatkami. Wszystko zależy od twoich indywidualnych potrzeb i umiejętności kucharza.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Earlean Hegeman 16 września 2023 - 00:53

To jest niesamowite, jak wiele oferujesz.

Odpowiedz
Nena Melear 18 września 2023 - 10:44

Życzę Ci dużo sukcesów w dalszej karierze blogera.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej