Strona główna » LIFESTYLE » Imiona zaczerpnięte od polskich piłkarzy. Które są najpopularniejsze?

Imiona zaczerpnięte od polskich piłkarzy. Które są najpopularniejsze?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Wybierając imiona dla dziecka często inspirujemy się znanymi nam postaciami czy to z literatury, muzyki czy filmu. Także imiona polskich piłkarzy mogą być źródłem inspiracji. Sprawdź, jakie imiona są najchętniej wybierane przez Polaków oraz jaki zestaw cech jest przypisany do każdego z imion.

Franciszek i Kazimierz

Franciszek Smuda to polski piłkarz i trener piłkarski. W Ekstraklasie grał w barwach Stali Mielec i Legii Warszawa. Trenował piłkarzy Widzewa Łódź, Wisły Kraków i Lecha Poznań.

W 2017 roku imię Franciszek otrzymało 6956 chłopców.

Imię Franciszek pochodzi z języka germańskiego i oznacza osobę o podwójnej naturze, która często popada ze skrajności w skrajność. Cechuje ją też pewność siebie, rzetelność i pracowitość.

Kazimierz Deyna to prawdopodobnie najbardziej znany polski piłkarz. Przez wiele lat był reprezentantem Polski i kapitanem drużyny narodowej. W 1972 r. na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium został królem strzelców.

W 2017 roku w Polce zarejestrowano 346 chłopców o tym imieniu.

Kazimierz to imię pochodzenia słowiańskiego. Mężczyznę o tym imieniu cechuje aktywność, pracowitość, zdyscyplinowanie.

Jakub i Wojciech

Jakub Błaszczykowski to polski pomocnik, wielokrotnie reprezentujący barwy narodowe na międzynarodowych imprezach. Uczestnik Mistrzostw Europy w 2012 i 2016 r.

Jakub to bardzo popularne imię w naszym kraju. W 2017 roku zostało nadane 9099 chłopcom i plasuje się na drugim miejscu pod względem popularności, zaraz za Antonim.

Jakub pochodzi z języka hebrajskiego. Mężczyzna o tym imieniu lubi doradzać, jest ruchliwy, lubi czuć się potrzebny. Jego słabym punktem jest egoizm.

Wojciech Szczęsny jest bramkarzem w reprezentacji Polski. Razem z Błaszczykowskim brał udział w Mistrzostwach Europy 2012 i 2016.

Imię Wojciech w 2017 roku otrzymało w naszym kraju 6303 chłopców, co plasuje je na 9 miejscu pod względem popularności.

Mężczyznę o tym imieniu cechuje praktyczność, pewność siebie, energiczność i zaradność.

Robert i Jerzy

Robert Lewandowski to chyba obecnie najpopularniejszy polski sportowiec. Reprezentant Polski gra na pozycji napastnika.

Jego imię nie jest tak popularne jak Jakuba Błaszczykowskiego. W 2017 roku nadano je 559 chłopcom.

Imię pochodzi z języka starogermańskiego. Robert to choleryk, ma silną osobowość, dar dyplomacji i ogromną siłę przekonywania.

Jerzy Dudek to kolejny polski bramkarz w tym zestawieniu. Były reprezentant Polski, obecnie jest na sportowej emeryturze. Imię Jerzy w 2017 roku dostało 450 chłopców.

Jerzy to imię pochodzące ze starogreckiego. Mężczyzna o tym imieniu jest bardzo bystry i ma wszechstronne zainteresowania. Jest rozsądny, staranny i zapobiegliwy.

Zbigniew i Włodzimierz

Zbigniew Boniek to były polski piłkarz, trener, działacz piłkarski i biznesmen. Jest byłym selekcjonerem reprezentacji Polski, obecnie jest prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W 2017 roku imię Zbigniew nie cieszyło się zbyt wielką popularnością. Nadano je 79 chłopcom.

Imię Zbigniew pochodzi z języka starosłowiańskiego. Mężczyzna o tym imieniu jest człowiekiem czynu i awanturnikiem. Brakuje mu cierpliwości, jest za to pracowity i sprawiedliwy.

Kolejną inspiracją jest Włodzimierz Lubański. W reprezentacji polski występował na pozycji środkowego napastnika.

Imię Włodzimierz otrzymało w 2017 roku tylko 11 chłopców.

Włodzimierz to również imię słowiańskie. Osoba o tym imieniu jest sprawiedliwa, szlachetna, pracowita. Łatwo zraża się niepowodzeniami, a swoje obowiązki traktuje śmiertelnie poważnie. Ma też ogromny urok osobisty i poczucie humoru.

Arkadiusz i Kamil

Arkadiusz Milik występuje na pozycji napastnika. Gra w reprezentacji Polski. W 2016 roku brał udział wraz z drużyną w Mistrzostwach Europy. Obecnie gra we włoskim klubie Napoli. W 2017 roku na świat przyszło 216 Arkadiuszów.

Imię pochodzi z języka greckiego. Osoba je nosząca jest ekstrawertykiem, ma duszę rycerza, lubi pomagać słabszym. Jest szarmancka i pełna uroku osobistego.

Kamil Glik to obecnie najbardziej rozpoznawany obrońca reprezentacji Polski. Na co dzień występuje w AS Monaco. Imię Kamil nosi 1457 chłopców urodzonych w 2017 roku.

Imię pochodzi z języka łacińskiego. Mężczyzna je noszący jest introwertykiem i brak mu pewności siebie. Jest osobą zagadkową, interesującą i pociągającą. Ma dar zjednywania sobie ludzi.

Zagraniczne inspiracje

Nie tylko imiona polskich piłkarzy mogą być inspiracją dla przyszłych rodziców.

W 2017 roku zarejestrowano chłopców, którym nadano dość egzotyczne imiona.

Coraz większą popularnością cieszy się imię Leo, inspirowane argentyńskim piłkarzem Leo Messi. Zostało nadane 163 chłopcom.

Wśród zarejestrowanych imion znajdziemy też: Cristano, na cześć portugalskiego piłkarza Cristiano Ronaldo czy Sergio, inspirowane Sergio Ramosem. Pojawił się też Zlatan (Ibrahimovic) i Thiago (Cionek – polski piłkarz).

Zobacz także najlepsze akcesoria dla sportowców!

Publikacja zaczerpnięta z: Parenting

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Scotty Tronzo 16 września 2023 - 01:21

Standard. Najlepiej przeczytać i wyrobić sobie opinie

Odpowiedz
Alyce Kasel 18 września 2023 - 11:12

Tylko dla Was, dobra lektura nie tylko do porannej kawy

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej