Strona główna » Zdrowie » Hipoalergiczne i ekologiczne środki czystości

Hipoalergiczne i ekologiczne środki czystości

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Dystrybucja środków czystości to branża, która nieustannie się rozwija. Dziś już nie liczy się tylko to, jak skuteczny jest dany detergent lub, jaka jest jego cena. Coraz większa świadomość na temat szkodliwości niektórych substancji występujących w środkach czyszczących oraz ich wpływu na nasze zdrowie odbiła się na tej gałęzi przemysłu dość znacząco. Dziś klientom zależy również na rozwiązaniach, które są hipoalergiczne i ekologiczne.

Co to znaczy, że środek jest hipoalergiczny?

Hipoalergiczne produkty powstają z myślą o alergikach oraz o osobach o wrażliwej skórze. Nadwrażliwość na różnego rodzaju substancje lub też uczulenie jest jedną z najczęściej występujących u człowieka przypadłości. Co ciekawe, alergia wcale nie dotyczy tylko osób, które zmagają się uczuleniem już od dziecka. Nadwrażliwość może wystąpić nawet u osób, które nigdy wcześniej nie miały wykrytej alergii.

Taka sytuacja jest szczególnie niebezpieczna właśnie w przypadku używania detergentów, w których składzie znajdują się podrażniające skórę substancje. W skrajnych przypadkach może dojść do wystąpienia zapalenia skóry, które wymagać będzie konsultacji lekarza i leczenia odpowiednimi maściami.

Środki określane mianem hipoalergicznych złożone są z takich substancji, które nie podrażniają skóry i nie powinny wywoływać niespodziewanych reakcji alergicznych. Oczywiście nie dotyczy to osób, które miały wykrytą przez testy alergiczne nadwrażliwość na dany składnik. Hipoalergiczność produktu chroni tylko przed reakcjami, które są wynikiem wrażliwej skóry.

Jakie środki czystości są ekologiczne?

Niemal każdy dystrybutor środków czystości zdecydował się już dodać do swojego asortymentu produkty, które są ekologiczną alternatywą dla klasycznych detergentów. Co się na tę “ekologiczność” składa? Mowa tu przede wszystkim o składzie. W ekologicznych artykułach czyszczących zauważymy, że złożone są one z samych naturalnych składników. Oznacza to, że nie znajdziemy tam wytworzonych sztucznie związków, a jedynie takie, które naturalnie występują w przyrodzie, np. w roślinach bądź owocach.

Taki skład ma bardzo duże znaczenie. Zarówno dla człowieka jak i środowiska. My, jako użytkownicy takich środków czystości, możemy być pewni, że nie zaszkodzimy sobie w nieoczekiwany sposób. Składy tradycyjnych proszków lub innych detergentów są dla nas tak naprawdę wielką tajemnicą. W produktach ekologicznych jesteśmy w stanie rozpoznać każdy składnik i jego pochodzenie, stąd zazwyczaj wiemy, czy może nam zaszkodzić lub nie.

Dystrybucja środków czystości, które są ekologiczne, dodatkowo chroni środowisko. Opakowania takich środków zazwyczaj są biodegradowalne, a składniki takich produktów, w przeciwieństwie do klasycznych detergentów, nie oddziałują toksycznie na otoczenie i go nie zatruwają.

Nowa alternatywa wśród środków czystości

W Polsce powstaje obecnie nowa linia środków czystości, które cechują się hipoalergicznością i są w 100% ekologiczne. Mowa to o Mr. Ziggy. Dystrybutorzy chemii gospodarczej już niedługo wprowadzą produkty tej marki na rynek. Mają one być rewolucją dla poszukujących zdrowej alternatywy dla zwykłych detergentów. Produkty odznaczają się nie tylko tym, że są ekologiczne i hipoalergiczne. Są to artykuły najwyższej jakości i co ciekawe, w bardzo przystępnej cenie. Jest to łatwy, czysty sposób na pozbycie się brudu i alergenów z Twojego prania.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

JaToJa_external20 12 lutego 2024 - 16:59

Polecam każdemu lekturę, zawsze aktualne są takie treści

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej