Strona główna » Zabawy dla dzieci » Drewniane zabawki ponadczasowe i bezpieczne

Drewniane zabawki ponadczasowe i bezpieczne

przez Teosto@0115
2 komentarze

Już za czasów naszych babć, drewniane zabawki cieszyły się dużą popularnością. Wówczas wykonywane były one z dużym pietyzmem i często na specjalne zamówienie rodzica, opiekunka lub innej bliskiej osoby dziecka. Maluchy okresu powojennego miały znacznie mniej zabawek, a więc musiały one wyróżniać się dużą trwałością. W ten sposób jedna zabawka służyła po kolei całemu rodzeństwu, a nierzadko przechodziła z pokolenia na pokolenie.

Kiedy na rynku zaczęły dominować zabawki plastikowe (znacznie tańsze w produkcji, bardziej kolorowe, ale i mniej trwałe), te drewniane chwilowo odeszły w zapomnienie. Na szczęście, zabawki drewniane właśnie przeżywają swój wielki powrót. Wybierane są przede wszystkim przez zwolenników minimalizmu, ekologicznych i bezpiecznych rozwiązań, a także miłośników stylu boho.

Zalety zabawek wykonanych z drewna

Drewniane zabawki to doskonały prezent zarówno dla noworodka, jak i dla starszego dziecka. Te najwyższej jakości zostały skonstruowane przez specjalistów – pedagogów, fizjoterapeutów i psychologów – i dzięki temu często służą nie tylko do zabawy, ale także rozwoju sensomotorycznego i edukacji. Surowiec, jakim jest drewno, zaliczany jest do jednego z najbardziej bezpiecznych (pod warunkiem, że spełnia normy określone przez ustawy UE).

Największymi zaletami drewnianych zabawek są:Drewniane zabawki

  • dbałość o ekologię – ekologiczne, certyfikowane zabawki drewniane są w 100 proc. przyjazne środowisku naturalnemu. Tego rodzaju zabawki produkowane są bez użycia sztucznych lakierów, farb i barwników. Niektórzy producenci zabawek z drewna wykorzystują do produkcji biomasę,
  • trwałość – zabawki najczęściej wykonywane są z drewna bukowego i lipowego, które wyróżniają się bardzo dużą trwałością. Nie rysują się podczas zabawy, nie kruszą, nie zarysowują, nie pękają i znacznie trudniej je zniszczyć. 
  • rozwój sensoryki – drewniane zabawki stymulują kilka zmysłów, w tym przede wszystkim dotyk i wzrok,
  • estetyka – nie da się ukryć, że zabawka wykonana z drewna zawsze będzie modna. Ponadto, pasuje do wszystkich pokojów dziecięcych bez względu na aranżację.

Drewniane zabawki są dobrym pomysłem na prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Popularne są m.in. układanki, tablice manipulacyjne, , akcesoria kuchenne, miniaturowe narzędzia, instrumenty muzyczne itd. Kupując je, zyskuje się pewność dużej trwałości i najwyższej jakości. Co ważne, z drewnianej zabawki zadowolone będzie nie tylko dziecko. Rodzic, mając już dość, słabej jakości, plastikowych umilaczy czasu swoich dzieci, będą wdzięczni, gdy znajdzie się wśród nich tradycyjna, estetyczna zabawka.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Darline Marra 15 września 2023 - 23:02

Dzięki Tobie moje życie staje się lepsze.

Odpowiedz
Luigi Kunze 18 września 2023 - 08:52

Wiele już na ten temat było, ale tutaj napisane jest zupełnie inaczej. Polecam

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej