Strona główna » INNE » Drewniane meble dla dziecka – dlaczego warto w nie inwestować?

Drewniane meble dla dziecka – dlaczego warto w nie inwestować?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Poszukując mebli dla najmłodszego członka rodziny, należy zadbać o jego dobre samopoczucie i bezpieczeństwo. Cena nie powinna być głównym kryterium wyboru. Warto wydać więcej, by dłużej cieszyć się z udanego zakupu. Wybór mebli drewnianych dla dziecka jest inwestycją, która przynosi wiele korzyści. W poniższym artykule przedstawiamy te największe.

Niezwykłe właściwości drewna

Drewno jak naturalny surowiec o przyjemnej dla oczu kolorystyce wprowadza do wnętrz ciepłą i przytulną atmosferę. Unikalny rysunek drewna oraz usłojenie desek wykorzystanych do produkcji drewnianych mebli sprawia, że są one niepowtarzalne. Co ważne, drewno posiada właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie przyciąga kurzu i sprawia, że kurz nie kłębi się tak bardzo w powietrzu. Dlatego drewniane sprzęty to dobry wybór dla małych dzieci i alergików. Poza tym niektóre gatunki drewna, w tym sosna wykazują właściwości higroskopijne, a zatem chłoną wilgoć z otoczenia oraz oddają jej nadmiar. Dzięki temu tworzą we wnętrzu przyjazny człowiekowi mikroklimat.Drewniane meble

Drewniane łóżeczko w pokoju maluszka

To właśnie prozdrowotne zalety drewna sprawiają, że łóżeczko dziecięce drewniane
 jest najlepszym wyborem do pokoju małego dziecka. Dobry sen w korzystnym środowisku jest podstawą do tego, by maleństwo prawidłowo się rozwijało. Antystatyczność sprawia, że łóżeczko sosnowe łatwo utrzymać w czystości. Poza tym drewno sosnowe wydziela odrobinę woni, która obniża stres i redukuje zmęczenie.

Co ważne, subtelna kolorystyka drewna pięknie harmonizuje z bielą oraz z innymi kolorami. Dlatego wybierając np. łóżeczko dziecięce z szufladą, możemy mieć pewność, że będzie pasowało do pozostałych elementów wystroju dziecięcego pokoju.

Ponadczasowa stylistyka drewnianych mebli

Łóżeczko dla dziecka
to jego pierwszy mebel. Jednak wraz z wiekiem potrzeby maleństwa wzrosną. Niekoniecznie oznacza to konieczność zakupu serii mebli o infantylnej dziecięcej stylistyce. Dzieci szybko rosną, a ich gusta się zmieniają. Lepiej więc od razu wybrać drewniane meble o neutralnej kolorystyce, wyróżniające się niewyszukanym, prostym wzornictwem. Takie meble pasują zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Ich uniwersalny charakter sprawia, że, nawet kiedy się zestarzeją, będą wyglądać stylowo i szlachetnie.

Solidne meble drewniane – inwestycja na lata

Zgodnie z powiedzeniem „co tanie, to drogie” nie ma sensu wydawać pieniędzy na sprzęty, które nie przetrwają próby czasu. Znacznie rozsądniej jest zainwestować w drewniane meble, które są solidne i trwałe. Sosnowe łóżeczko z powodzeniem posłuży kolejnym dzieciom, a może również naszym wnukom. Podobnie drewniane komody, regały i biurka można przekazać kolejnym pokoleniem. W ten sposób przysłużmy się dzieciom w podwójny sposób – zadbamy o ich zdrowie i ograniczymy liczbę odpadów, co pozytywnie wpłynie na nasze środowisko naturalne.

Atrakcyjne kolekcje mebli drewnianych w tym łóżeczka dla dzieci oferuje sklep internetowy meblemagnat.pl.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

DamiaN_damage38 12 lutego 2024 - 18:38

Jak dla mnie lektura obowiązkowa, dla każdego, niezależnie od przekonań

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej