Strona główna » Na każdy temat » Do czego służy zbiornik dwukomorowy

Do czego służy zbiornik dwukomorowy

przez Teosto@0115
2 komentarze

 Czy zbiornik dwukomorowy podłączymy wszędzie?

Podłączenie do gminnego systemu kanalizacyjnego nie zawsze jest możliwe. Często uwarunkowania terenu sprawiają, iż przyłącz, nie może być wykonany, co mają zrobić w takiej sytuacji właściciele domów jednorodzinnych? Dla nich jedynym wyjściem jest zainstalowanie zbiorników bezodpływowych, czyli tak zwanych szamb.
Niestety jest to dość kosztowne rozwiązanie, za które każdy musi zapłacić z własnej kieszenie, lecz jedyne. Najlepszym i co ważne najbardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zainstalowanie zbiornik dwukomorowy, który posiada specjalną przegrodę oddzielającą ścieki płynne od gęstych.

Pamiętaj aby  sprawdzić dokładnie czy

Szambo betonowe z dwoma komorami nie wymaga otrzymania pozwolenia. Jeśli tak, należy ten fakt wcześniej zgłosić, bo na pewno wydanie go potrwa kilka dni. Nie da się ukryć, że dwukomorowe zbiorniki cieszą się obecni bardzo dużą popularnością, bo niestety szamba jednokomorowe nie są opłacalne. Najważniejszym elementem przy szambach dwukomorowych jest właśnie przegroda. Jeśli zostanie odpowiednio dobrana, to znaczy zbiornik zostanie podzielony, ścieki grube mogą być wywożone nawet dwa razy do roku. Zazwyczaj 2/3 komory zostawia się na nie, a reszta to zanieczyszczenia płynne.

zbiornik dwukomorowy

Wcześniej należy dokładnie zbadać grunt a dopiero później wybierać rodzaj szamba. Tutaj niezbędna może okazać się pomoc fachowca, który doradzi najlepsze rozwiązanie. Wybierając szambo, nie należy zapominać o montażu kominów rewizyjnych. W zbiornikach jednokomorowych problemu nie będzie, jednak przy dwukomorowych powstaje znów pytanie, czy wystarczy jeden komin, czy niezbędne będzie dwa, dla każdej przegrody? Sprawdzając opinie specjalistów, W innym przypadku, jeśli dojdzie do awarii szamba bądź do jego zatkania się nie będzie możliwości, by usunąć usterkę, gdyż dostęp będzie niemożliwy.

 

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Gwendolyn Labove 15 września 2023 - 23:59

Dla specjalistów i nie tylko, fajna lektura do poczytania

Odpowiedz
Donnette Lungren 18 września 2023 - 09:50

To jest esencja tego, co lubię w blogach.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej