Strona główna » Zdrowie » Dieta wegańska dla dzieci – postaw na zdrową żywność

Dieta wegańska dla dzieci – postaw na zdrową żywność

przez Teosto@0115
2 komentarze

Wiesz, że dieta wegańska jest bezpieczna dla dzieci? Może mieć ona różne oblicza – jedni rodzice nie podają swoim pociechom produktów odzwierzęcych ze względu na alergie i nietolerancje pokarmowe, a drudzy kierują się własnymi poglądami i zasadami. Warto jednak wiedzieć, że wszystkim rodzicom przyświeca wtedy jeden cel – dbanie o prawidłowy rozwój swoich dzieci.

Dieta wegańska u dzieci – w pełni zdrowa i bezpieczna

Z punktu widzenia różnych teorii i praktyk lekarskich zastosowanie diety wegańskiej u dzieci lub stopniowe ograniczenie produktów odzwierzęcych mogą przynieść wiele korzyści zdrowotnych. Naukowcy i pediatrzy są ze sobą w pełni zgodni – dobrze zbilansowana i dobrana dieta wegańska dla dzieci jest w pełni zdrowa i bezpieczna. Warto do jadłospisu małego weganina wprowadzić produkty, które będą wspomagać jego prawidłowy rozwój.

Weganizm u dzieci – jakie produkty warto wybrać?

W dzisiejszych czasach dzieci bez trudu mogą zostać weganami – przy takim kroku trzeba jednak pamiętać, aby cały proces odbywał się w porozumieniu z lekarzem pediatrą. Również na rodzicach ciąży bardzo duża odpowiedzialność. To właśnie oni wybierają produkty dla swoich pociech, którymi później są one karmione.
Zdrowa i pełnowartościowa dieta dziecka nie musi polegać tylko i wyłącznie na dostarczaniu białka i wapnia z produktów zwierzęcych. Weganie – wbrew powszechnej opinii – żyją bardzo zdrowo. Odpowiednia dieta wegańska dla dziecka absolutnie mu nie zagraża, a niekiedy nawet może uratować życie. Kluczem do sukcesu jest świadomość, aby dostarczać małemu organizmowi odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych. Z tym zadaniem doskonale radzi sobie marka La Mandorle. To właśnie ona jest producentem certyfikowanej żywności dla niemowląt i dzieci z nietolerancjami pokarmowymi.

Produkty La Mandorle od CentrumBio – zdrowie dla Twojego dziecka

W czym tkwi sekret produktów La Mandorle? To specjalne, certyfikowane mieszanki dla dzieci, uzupełnione białkiem z ryżu organicznego, otrzymanym w procesie niskotemperaturowym. Właśnie nimi możesz karmić nawet niemowlę – produkty dostosowane są do maluszków już od pierwszego dnia życia. Dla CentrumBio i marki La Mandorle zdrowe odżywianie dzieci jest podstawowym warunkiem do ich prawidłowego wzrostu i rozwoju. Te mieszanki to siła roślin zamknięta w formie wartościowego i smacznego posiłku, który z powodzeniem możesz podawać dzieciom.


Zdrowe żywienie maluchów jest sprawą priorytetową – to pewnego rodzaju inwestycja w ich funkcjonowanie i przyszłość. Szczególnie ważne jest podawanie im pełnowartościowych produktów. Czym karmić malucha, który przechodzi na dietę wegańską już wiesz – wybierz produkty La Mandorle i ciesz się jego prawidłowym funkcjonowaniem!

Dieta wegańska u dzieci – jesteśmy na TAK!

Dobrze zaplanowana dieta wegańska u dzieci nie musi polegać na ciągłym suplementowaniu i dostarczaniu niezbędnych witamin i minerałów poprzez lekarstwa. Są produkty roślinne, które same w sobie są w pełni wartościowe i zdrowe. Wybierz mądrze i postaw na La Mandorle od CentrumBio!

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Earlean Hegeman 15 września 2023 - 22:40

Tego jeszcze nie było. A może było, tylko mi umknęło? W każdym razie – polecam

Odpowiedz
Rex Bacigalupo 18 września 2023 - 08:31

No to jest dobre. Polecam!

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej