Strona główna » INNE » Czynsz dla pięcioletniego dziecka? Nie wszystkim podoba się metoda wychowawcza Amerykanki

Czynsz dla pięcioletniego dziecka? Nie wszystkim podoba się metoda wychowawcza Amerykanki

przez Teosto@0115
2 komentarze

Według wielu nigdy nie jest za późno, by nauczyć dziecka czegoś wartościowego. Należy jedynie pamiętać o tym, by wybrana przez nas metoda pasowała do wieku dziecka. Czy Amerykanka, która przyznała, że każe płacić pięcioletniej córce czynsz, słusznie robi? Więcej na ten temat w dalszej części tekstu.

Kiedy uczyć dziecko wartości pieniądza?

Córka Essence Evans ma zaledwie 5 lat i już wie, co to znaczy samodzielnie płacić czynsz. – Co tydzień daję jej 7 dolarów (ok. 24 złote). Wyjaśniłam jej, że w prawdziwym świecie większość ludzi wydaje większość swojej wypłaty na rachunki i prawie nic nie zostaje na własne zachcianki – napisała kobieta na Facebooku. – Dlatego nalegam, by oddawała mi 5 dolarów (17 złotych).

Evans nie wkłada tych pieniędzy z powrotem do portfela. Zamiast tego stworzyła specjalny fundusz dla swojej córki i zamierza zwrócić jej te pieniądze, gdy skończy 18 lat. – Więc jeśli będzie chciała się wyprowadzić, będzie miała 3 380 dolarów (ok. 11,5 tys. zł) na start – wyjaśnia kobieta.

Amerykanka wierzy, że dzięki tej metodzie nauczy córkę, jak funkcjonuje prawdziwy świat. Co więcej, jest przekonana, że dziecko, które pozna wartość pieniądza, bardziej doceni to, co robią dla niej rodzice i inni ludzie.

Pomysł Evans spodobał się bardzo wielu rodzicom. – Myślę, że to wspaniały sposób, by przygotować dzieci do życia – napisała jedna z osób na Facebooku. Nie wszyscy jednak byli równie entuzjastyczni. Część rodziców zwróciło uwagę na to, że dzieci nie powinny mieć na głowie “dorosłych” problemów. – Pozwól swojemu dziecku być dzieckiem! Niech cieszy się swoją młodością, zanim będzie musiała spędzić resztę swojego życia, martwiąc się o rachunki – zaapelował ktoś inny. A co wy myślicie o tym pomyśle?

Publikacja zaczerpnięta z: kobieta.wp.pl

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Tamala Woollen 16 września 2023 - 01:13

Całkowicie, kompletnie i totalnie się z tym zgadzam. A jak Wy uważacie?

Odpowiedz
Erwin Kilroy 18 września 2023 - 11:04

Ten tekst powinien przeczytać każdy, najlepiej jeszcze dobrze zapamiętać

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej