Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to kontrowersyjny temat, w szczególności wśród kobiet w ciąży. Czy ten rodzaj manicure rzeczywiście jest bezpieczny dla kobiet w ciąży? W dzisiejszym artykule znajdziesz fakty i mity dotyczące hybrydy.

Jakie są przeciwskazania do malowania paznokci lakierem hybrydowym?

Głównymi przeciwskazaniami do wykonania manicure hybrydowego jest grzybica lub drożdżyca. Choroby paznokci trzeba najpierw wyleczyć, zregenerować płytkę i wtedy zastanowić się nad pomalowaniem paznokci.

Do zabiegu dyskwalifikują również stany ropne i alergie na niektóre preparaty lub substancje chemiczne. Kolejnym powodem dla którego powinniśmy zrezygnować z zabiegu są zniszczone paznokcie, które najpierw trzeba poddać odpowiedniej pielęgnacji  i regeneracji.

Czy można wykonywać manicure hybrydowy w ciąży i podczas karmienia piersią?

Nie ma żadnych przeciwskazań do wykonywania hybrydy w ciąży. Jeśli do tej pory poddawałyśmy się tym zabiegom, możemy je kontynuować również w czasie ciąży. Warto jednak sprawdzić skład kosmetyków, których będziemy używać.

W ciąży nie powinniśmy stosować preparatów zawierających formaldehyd, toluen czy ftalan dibutylu (DBP). Te substancje chemiczne są uznane za bardzo szkodliwe, dlatego lepiej unikać ich w ciąży! Z manicure hybrydowego bezwzględnie powinniśmy zrezygnować w czasie ciąży, jeśli wystąpiła reakcja alergiczna.

A czy wykonywanie paznokci akrylowych w ciąży jest bezpieczne?

Niestety, wykonywanie sztucznych paznokci akrylowych w ciąży jest niewskazane, ze względu na szkodliwe substancje chemiczne zawarte w produktach. Oprócz tego zapach akrylu należy również do czynników szkodliwych, co więcej może powodować mdłości. Z tych zabiegów zdecydowanie rezygnujemy w czasie ciąży!

Czy hybrydę można usunąć zmywaczem do paznokci? Czy konieczne jest użycie acetonu?

Lakier hybrydowy trzeba usunąć za pomocą acetonu lub preparatu na bazie acetonu. Tylko w ten sposób płytka paznokcia pozostanie nieuszkodzona. Zdejmowanie lakieru hybrydowego najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym, w którym wcześniej był wykonywany zabieg.

Publikacja zaczerpnięta z: mjakmama24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *