Strona główna » BUSINESS » Budżet obywatelski plac zabaw dla dzieci czy infrastruktura – dowiedz się więcej

Budżet obywatelski plac zabaw dla dzieci czy infrastruktura – dowiedz się więcej

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Budżet obywatelski plac zabaw, park, siłownia – świetna zachęta dla mieszkańców do udziału w planowaniu infrastruktury swojego miejsca zamieszkania. Na jakiej zasadzie działa budżet partycypacyjny? I jakie projekty można zrealizować? Więcej informacji na ten temat w artykule, a jeśli nadal będzie Ci brakować informacji to zachęcamy do zajrzenia na stronę: http://budzet-obywatelski.pl/.

Budżet obywatelski – projekt korzystny dla obywatela?

Od kilku już lat zaistniała na naszym lokalnym terenie instytucja znana jako budżet obywatelski, inaczej partycypacyjny, która daje nam obywatelom możliwość aktywnego udziału w planowaniu inwestycji mających powstać w naszej gminie.

Każdego roku gminy planują wysokość swoich przychodów i wydatków, z czego część jest ustawowo przeznaczona na budżet obywatelski plac zabaw dla dzieci, które w małych gminach i wsiach są bardzo potrzebne oraz pełnią niezwykle ważną rolę dla rozwoju i bezpieczeństwa naszych pociech.

Na jakie projekty mogą głosować mieszkańcy?

Każdy dorosły mieszkaniec małej gminy ma możliwość uczestniczenia w decyzjach dotyczących przeznaczenia środków w zakresie: budżet obywatelski plac zabaw, mała infrastruktura, drogi gminne.

Na poziomie gminnym działają już systemy sms – owe, które wykorzystywane są do powiadamiania mieszkańców o nowych inicjatywach oraz do głosowania nad propozycjami członków danej społeczności, gdzie można, a nawet należy wyrazić swoje zdanie na temat założeń takich programów, jak budżet obywatelski plac zabaw czy też inne potrzebne dla konkretnej grupy ludzi inwestycje.

Każdy obywatel najmniejszej nawet miejscowości powinien mieć możliwość, ale także chęć ze swojej strony, brania udziału w wydatkowaniu pieniędzy pochodzących również z naszych podatków, co jest podstawą do zadowolenia i satysfakcji z życia na terenie swojej gminy lub powiatu.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Fausto Kellem 16 września 2023 - 02:08

Twoje artykuły są jak balsam dla duszy.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej