Strona główna » INNE » Baseny z przeciwprądem – jak wybrać?

Baseny z przeciwprądem – jak wybrać?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Do niedawna baseny z przeciwprądem były dostępne głównie w sanatoriach, miejscach fizjoterapii czy rehabilitacji. Dzięki temu, że zajmują mało miejsca, a można je wykorzystywać na różne sposoby, stają się jednak coraz bardziej popularne również w przydomowych ogródkach. Jak wybrać basen z przeciwprądem i na co zwrócić uwagę? Sprawdziliśmy

Dopasuj wielkość basenu

Przede wszystkim, przy wyborze basenu z przeciwprądem, musimy wziąć pod uwagę ilość miejsca, jaką nam zajmie. Niewątpliwym plusem takiego rozwiązania jest to, że możemy mieć basen w ogrodzie już przy wymiarach 4×2 metry, bo takie są najmniejsze baseny z przeciwprądem. Wciąż możemy go używać do pływania czy innych ćwiczeń, a ilość miejsca nie będzie dla nas przeszkodą, ponieważ przeciwprądy zadbają, abyśmy nie odczuwali braku przestrzeni w wodzie. Możemy jednak zainwestować w coś większego, aby można było dzielić tą przestrzeń za jednym razem z bliskimi. Największe baseny mają nawet po 10 metrów długości. Wybierając więc basen z przeciwprądem idealny dla siebie zastanówmy się, jak wiele miejsca możemy na niego przeznaczyć i ile osób jednocześnie miałoby z niego korzystać.

Baseny z przeciwprądem

Koszty basenu z przeciwprądem

Na pewno na początek będziemy kalkulować sam koszt zakupu basenu oraz jego montażu. Ceny zaczynają się tutaj od 60 tys. zł, a kończą nawet na kilkunastu tysiącach złotych, ze względu na różnorodność dodatkowych opcji, które mogą się w naszym basenie znaleźć. Wśród opcji, które są do wyboru znajdują się na przykład systemy włączające różne prędkości fal, dodatkowe akcesoria do aquafitnessu czy nawet liczba dyszy do hydroterapii. Nie mówiąc już o pokrywach, schodkach, drabinkach czy ławeczkach, które również możemy wybrać do naszego wymarzonego basenu, a które niewątpliwie mają wpływ na ich końcową cenę.

Utrzymanie naszej wodnej oazy

Wybierając sprzęt do basenu z przeciwprądem, szukajmy opcji energooszczędnych, które pozwolą zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i eksploatacji. Wysokowydajna pompa jest jednym z najważniejszych elementów systemu przeciwprądowego, ponieważ zapewnia cyrkulację wody w basenie i utrzymuje go w czystości. Dodatkowo rozważmy zakup automatycznego systemu czyszczenia, aby zmniejszyć czas i wysiłek związany z konserwacją.

Wygląd dopasowany do ogrodu

Na koniec warto zwrócić uwagę także na wygląd zewnętrzny. Różne rodzaje i kolory obudowy, które są dostępne na rynku, sprawiają, że możemy dopasować nasz basen z przeciwprądem do całego stylu ogrodu. Do tego wybór, wspomnianej już wcześniej, pokrywy sprawi, że miejsce to będzie się dobrze prezentować również wtedy, gdy nie będziemy z niego korzystać. Jeżeli chcielibyśmy, aby basen prezentował się również po zachodzie słońca, warto zainwestować w specjalne oświetlenie, które na pewno doda mu uroku.

Wybierz basen dla siebie

Dopasowanie odpowiedniego basenu z przeciwprądami do swoich potrzeb sprawi, że będziemy chętniej z niego korzystać. Tym bardziej, że w tym miejscu możemy nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale również o relaks na co dzień, a w przypadku dodania systemu podgrzewania wody, nawet w chłodniejsze dni. Dlatego nie zwlekaj, już dziś zapoznaj się z ofertą MeadowGroup i wybierz basen z przeciwprądem, który idealnie spełni Twoje oczekiwania.

 

MeadowGroup https://meadowgroup.pl

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Vivien Marzocchi 16 września 2023 - 01:10

Nietuzinkowe podejście do tematu. Sprawdźcie, zapraszam

Odpowiedz
Krista Gottula 18 września 2023 - 11:02

Trochę wiedzy nikomu nie zaszkodzi, dlatego dzielę się z Wami

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej