Strona główna » Niemowlak » Bank Mleka otwarty w Poznaniu

Bank Mleka otwarty w Poznaniu

przez Teosto@0115
2 komentarze

Bank Mleka to rozwiązanie dla wszystkich mam, które nie mogą własnym mlekiem karmić maluszka. Takie oddziały powstały już m.in. w Warszawie, Krakowie czy Toruniu. Teraz przyszedł czas na Poznań.

Choć mamy wiedzą, że karmienie maleństwa własnym mlekiem jest dla dziecka najlepszym rozwiązaniem, to nie zawsze i nie każda mama może karmić. Powodów takiej sytuacji jest wiele, ale najważniejsze, że dzięki powstaniu Banku Mleka, dzieci pozbawione sposobności karmienia piersią przez mamę, zyskują szansę na przyjmowanie NATURALNEGO POKARMU.

Co to jest Bank Mleka?

W Banku Mleka, który właśnie został otwarty w szpitalu ginekologiczno-połozniczym przy ul. Polnej w Poznaniu, w odpowiednich warunkach będzie przechowywane mleko kobiece. Zasoby Banku można będzie  wykorzystywać jako pokarm dla dzieci, które z różnych powodów (medycznych i niemedycznych) nie mogą  być karmione przez własną mamę. Zwłaszcza wcześniaki oraz ciężko chore maleństwa dostaną możliwość karmienia naturalnym pokarmem. Taki sposób dokarmiania dzieci jest prawie równie wartościowy, jak karmienie przez własną mamę. Mleko zgromadzone w Banku Mleka poza przechowywaniem mleka i dostarczaniem go potrzebującym niemowlakom będzie także wykorzystywane w celach badawczych.

Banki Mleka zajmują się pozyskiwaniem mleka od honorowych dawczyń oraz przechowywaniem i dostarczaniem mleka kobiecego potrzebującym dzieciom.

Poznański Bank Mleka to nie jedyna tego rodzaju placówka w Polsce. Istnieją już Banki Mleka kobiecego w Warszawie, Krakowie, Toruniu, Wrocławiu, Rzeszowie i Opolu. Czym więcej takich miejsc powstanie w Polsce, tym więcej potrzebujących maluszków dostanie szansę na karmienie kobiecym mlekiem.

 

Publikacja zaczerpnięta z: rodzice.familie.pl

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Arnold Mcclaran 16 września 2023 - 01:57

To jest naprawdę inspirujące.

Odpowiedz
Murray Speas 18 września 2023 - 11:51

Wrzucam, bo myślę, że powinno pójść w świat. Internet skrywa bardzo ciekawe treści

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej