Strona główna » Uczeń » Angielski dla dzieci: co należy wiedzieć, aby wybrać mądrze?

Angielski dla dzieci: co należy wiedzieć, aby wybrać mądrze?

przez Teosto@0115
0 Komentarz

Każde dziecko wraz z rozwojem staje się coraz bardziej ciekawe otaczającego go świata i zaczyna wykazywać zainteresowanie różnorodnymi zagadnieniami. U jednych pociech widać to jeszcze przed ukończeniem pierwszego roku życia, a u innych troszkę później. Jednak każdy maluch wyraża ogromne chęci do nauki. Właśnie wtedy możemy zobaczyć jak bardzo dziecko chce się uczyć języków obcych. Mając na uwadze dobro pociechy, warto zacząć uczyć ją angielskiego samodzielnie i mniej więcej w tym samym czasie rozejrzeć się za placówką, dzięki której te umiejętności będą stopniowo, ale bardzo efektywnie pogłębiane.

Kiedy zapisać dziecko do szkoły nauki języka angielskiego?

Na to pytanie ciężko jest znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Wszystko zależy od chęci samego malucha, jak i jego umiejętności. Jeśli dziecko sprawnie włada już językiem polskim, zna już kilka słów po angielsku, chętnie wsłuchuje się w ten język i wykazuje zainteresowanie dalszym poznawaniem kolejnych zwrotów, to wtedy można śmiało stwierdzić, że jest to dla niego najlepszy czas, aby rozpocząć edukację w profesjonalnej szkole języków obcych.

Jaką szkołę wybrać?

Dzieci uczą się tym chętniej im barwniej i ciekawiej przekazywana jest im wiedza. Z tego względu należy wybrać taką placówkę edukacyjną, która będzie miała w oczach pociechy ciekawe metody nauczania. Angielski dla dzieci prowadzony m. in. w szkole Early Stage jest nie tylko nauką samą w sobie, ale również dobrą zabawą, która dodatkowo motywuje do dalszych działań. Poznawanie nowych słówek i zwrotów za pośrednictwem piosenek, prac plastycznych, a nawet tańca pobudza wyobraźnię najmłodszych i sprawia, że dzieci bardzo chętnie same sięgają po kolejne materiały dydaktyczne.

Szkoły języka angielskiego posiadają bardziej rozbudowany program nauki niż placówki państwowe, w których lekcje bardzo często prowadzone są w sposób jednowymiarowy. Dlatego rodzice, posyłając do szkoły językowej najmłodszego potomka, mogą również pomyśleć o wysłaniu tam starszego dziecka, które dzięki temu dobrze przygotuje się do egzaminów maturalnych z angielskiego, a w późniejszym czasie będzie w stanie osiągnąć taki poziom, aby znalezienie dobrej pracy było znacznie łatwiejszym celem do osiągnięcia.

Zalety nauki angielskiego w szkole językowej

Nauka angielskiego we wczesnym wieku pozwala na doskonalenie ogólnych umiejętności. Dzięki szybko rozpoczętej edukacji, dziecko będzie uczyć się systematyczności i odpowiedzialności, a także wypracuje własny system utrwalania wiedzy. Będzie nie tylko ćwiczyć swoją pamięć, ale także umiejętności szybkiego kojarzenia. Małe dzieci w ekspresowym tempie przyswajają prawidłową wymowę, dlatego w szkole języka angielskiego dzięki wykwalifikowanym pedagogom nauczą się w pełni prawidłowego akcentu, to z kolei sprawi, że nauka języka w późniejszym wieku będzie dużo łatwiejsza. Ponadto, znacznie szybciej będą umiały się wdrożyć do nauki innych języków oraz przedmiotów szkolnych, a samo przyswajanie wiedzy będzie łatwiejsze i nie będzie kojarzyć się wyłącznie z przykrym obowiązkiem, jak ma to miejsce wśród wielu uczniów uczęszczających na normalne zajęcia szkolne. Należy pamiętać by dziecko uczyło się także w formie zabawy. Są dostępne aplikacje do nauki języków obcych.

Zobacz też inne posty

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej