Strona główna » Zabawy dla dzieci » Zabawki na biegunach – sposób na nudę

Zabawki na biegunach – sposób na nudę

przez Teosto@0115
2 komentarze

Sięgając pamięcią do najwcześniejszych lat,  jedną z zabawek, która pamiętamy był konik na biegunach. Niepozorna zabawka, otwierała morze możliwości – w jednej chwili mogliśmy być kowbojami, rycerzami lub też księżniczkami. Również i teraz nasze dzieci mogą przenosić się za sprawą zabawki na biegunach w swoje dziecięce światy. A naszym zadaniem jest tylko wybór odpowiedniej i bezpiecznej zabawki.

Dlaczego warto wybrać zabawki na biegunach?

Koniki i bujaki to nie tylko niezwykle estetyczne zabawki – obecnie często dopasowywane są do wystroju pokoju dziecięcego, ale również narzędzie wspomagające rozwój dziecka. Wydawałoby się, że kołysanie w przód i tył to tylko prosta czynność, która niewiele wnosi w życie maluchów. Nic bardziej mylnego! Dzieci, przyzwyczajone już od życia płodowego, do miarowego bujania, kochają tego typu aktywności. Obserwując dziecko w interakcji z zabawką na biegunach, początkowo zobaczymy nieporadne maleństwo, które próbuje wdrapać się na nową atrakcyjną zabawkę. O bujaniu często nawet nie ma mowy. Z czasem, gdy dziecko lepiej poznaje swoje ciało, uczy się koordynacji i poznaje swoje nowe możliwości, rozpoczynają się pierwsze szaleństwa na takiej zabawce. Wzmocnienie mięśni czy poprawa koordynacji to jedne z wielu korzyści z bujania. W przypadku starszych dzieci, zabawki na biegunach pozwalają na ogromny rozwój wyobraźni, są także atrakcyjną rozrywką na lata. Odgrywając różne role, ucząc się choćby części ciała konika czy innego bujanego zwierzaka, dziecko może poczuć się wręcz odpowiedzialne za swojego zabawkowego pupila.

konik na biegunach - dziecko bawiące się u boku mamy

Koniki, bujaki i inne zwierzaki

Przekrój zabawek na bujakach jest obecnie tak szeroki, że nie musimy ubolewać nad brakiem wiekowego konika na strychu. Przez lata zmienia się także gust maluchów, więc obecna oferta zabawek z pewnością pozwoli na dopasowanie czegoś do upodobań dzieci. Tradycjonaliści z pewnością sięgną po drewnianą wersję kultowej zabawki i wybiorą uroczego konika na biegunach. Ten wybór podbije także minimalistyczne wnętrza. Koniki, kucyki i inne kopytne zwierzaki, występują w wersjach dopasowanych typowo do płci dziecka, ale nietrudno znaleźć neutralnie kolorystyczne zabawki, idealne dla rodzeństwa. Bardziej szalony wariant to… puchaty jednorożec. Dla większego realizmu może nawet wydawać odgłosy po naciśnięciu ucha.

Bezpieczeństwo to podstawa

Wybierając zabawkę dla malucha, koniecznie musimy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Choć bujanie to wielka frajda, ma swoje niebezpieczne strony i to my musimy zadbać o minimalizowanie ryzyka. W przypadku młodszych dzieci z pewnością sprawdzą się zabawki na biegunach wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, np. wysokie oparcie i szerokie płozy. Drewniane zabawki powinny być wolne od zadrapań i miejsc, z których mogą wyjść drzazgi. Pamiętajmy także o ochronie twarzy dzieci, by nie uderzyły ząbkami w przód zabawki podczas bujania. Gdy już wybierzemy odpowiednią i bezpieczną zabawkę na biegunach, na pewno przyniesie mnóstwo radości podczas wspólnych zabaw z dzieckiem.

Zobacz również ile kosztuje gokart na pedały.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Dorine Paradee 16 września 2023 - 00:10

Może zdziwi Was to tak samo jak mnie. Zdecydowanie polecam lekturę

Odpowiedz
Nena Melear 18 września 2023 - 10:01

Tylko dla Was, dobra lektura nie tylko do porannej kawy

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej