Strona główna » Strefa rodzica » Organizacja dziecięcej szafy – praktyczne porady

Organizacja dziecięcej szafy – praktyczne porady

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Każda mama wie, jak szybko przybywa ubranek dla malucha i jak trudno utrzymać je w porządku. Dzieci, szczególnie te najmniejsze rosną bardzo szybko, a co za tym idzie – ubrania zużywają się w zastraszającym tempie. Bardzo trudno jest zorganizować miejsce do przechowywania ubrań i dodatków dla dziecka, które będzie nie tylko komfortowe, ale będzie tam panował porządek i ład. Jak więc uporządkować szafę dla malucha? Jak zorganizować komfortowe i funkcjonalne miejsce do przechowywania? Sprawdź nasze porady. 

Generalne porządki – regularnie sprawdzaj przydatność do użycia ubrań, dodatków i zabawek dla dziecka 

Jeśli wydaje Ci się, że w szafie Twojego dziecka panuje ciągły bałagan, a znalezienie konkretnego elementu garderoby graniczy z cudem – czas na porządki. Najpierw zastanów się jednak, co będzie lepsze do przechowywania ubrań Twojego malucha – szafa czy komoda? Każda z nich ma swoje plusy i minusy, a jej wybór zależy głównie od preferencji i aktualnych potrzeb twoich i malucha. Komoda i szafa – każda z nich ma swoich zwolenników. Komody najczęściej kupuje się, by przechowywać rzeczy dla noworodków. Komoda jest również bardzo wygodna, szczególnie wtedy, gdy ma ona możliwość zamontowania przewijaka. Szuflady, pełne małych ubranek wyglądają niezwykle urokliwie. Kłopot jednak może pojawić się wówczas, gdy maluch rośnie, a ubrań przybywa. Wraz z upływem czasu, kupujemy coraz większe ubranka, które zajmują już więcej miejsca. Pojawiają się również kurtki i sukienki, które wymagają powieszenia ich na wieszakach. Wówczas możesz dojść do wniosku, że komoda będzie już niepraktyczna. Szuflady staną się wtedy miejscem do przechowywania głównie bielizny i małych elementów garderoby. Wybór szafy warto jednak uzależnić od tego, jak dużo miejsca możemy na nią przeznaczyć. Gdy pomieszczenie nie jest przestronne idealnym rozwiązaniem będzie szafa z przesuwanymi drzwiami. Takie sposób przechowywania pozwoli zaoszczędzić miejsce i stworzyć funkcjonalne miejsce do przechowywania.  

Jak utrzymać porządek w rzeczach malucha? 

Śpij worki, beżowe czapki, chustki na głowę dla dzieci, czapki z pomponami czy beret dla dziewczynki – każda z tych rzeczy powinna mieć swoje miejsce w szafie. Wówczas będzie możliwe utrzymanie porządku i znalezienie tego, czego szukamy w danej chwili.  

Niezależnie od tego, ja dużą szafę będziemy mieć do dyspozycji, kluczem do sukcesu jest umiejętność utrzymania w niej porządku. A to jest już kwestią właściwej organizacji i rozplanowania. Przede wszystkim do szafy nie wkładajmy wszystkich ubrań, jakie dziecko posiada. W zależności od sezonu, w szafie powinni znaleźć się ubrania na zimę, lato, wiosnę bądź jesień. Reszta niepotrzebnych w danym okresie rzeczy powinna zostać schowana i przechowywana w pudełku lub pokrowcu tak, by nie przeszkadzała. Idealnym rozwiązaniem będą pojemniki, worki próżniowe lub po prostu kartony, które umożliwią bezpieczne i wygodne przechowywanie rzeczy. Ograniczenie ilości rzeczy w szafie sprawi, że będzie tam mógł panować większy ład i porządek, a znalezienie danej rzeczy będzie szybkie i bezproblemowe.  

Nadaj niepowtarzalny charakter ubraniom. Wejdź i dowiedz się więcej na temat taniego i łatwego sposobu na znakowanie odzieży dziecięcej! Zobacz też zimowe czapki handmade!

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Valentin Woolston 18 września 2023 - 11:03

Fantastyczny artykuł! Mnóstwo przydatnych informacji.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej