Strona główna » Ciąża i poród » Wypadanie włosów po ciąży – jak temu zaradzić?

Wypadanie włosów po ciąży – jak temu zaradzić?

przez Teosto@0115
2 komentarze

W czasie ciąży przyszłe mamy bardziej zwracają uwagę na swoje zdrowie. Jedząc owoce i warzywa, przyjmują więcej witamin, które pozytywnie wpływają na ich organizm, szczególnie włosy i paznokcie. Niestety, po urodzeniu dziecka, wiele z nich wpada w panikę, gdy ich włosy zaczynają wypadać.

Dlaczego po porodzie włosy wypadają? Jak do nie dbać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule, zachęcamy więc do lektury.

Dlaczego włosy wypadają?

Należy przypomnieć sobie istotną sprawę, a mianowicie cykl życia włosa. Składa się on z 3 faz. Pierwszą z nich jest faza wzrostu trwająca najkrócej 2 lata, ale może trwać nawet i 8 lat. Ciekawostką jest fakt, że właśnie w tej fazie posiadamy prawie wszystkie nasze włosy, jakie rosną na głowie. Kolejną fazą jest stan przejściowy. Trwa on krótko, bo tylko dwa tygodnie. Krótko mówiąc, jest to czas, w którym włos przygotowuje się do wypadnięcia. Ostatnia faza, faza trzecia, to spoczynek mieszka włosowego. Czas ten wynosi od 2-4 miesięcy. W fazie tej włos najpierw się kurczy, staje się cieńszy, po to, by stary włos wypadł, a na jego miejscu pojawił się nowy, zdrowy.

Podczas połogu włosy zachowują się nieco inaczej. Zmiany te są wynikiem podwyższonego poziomu estrogenów, przez co nasze włosy nie słabną, a wzmacniają się. Wówczas mamy uczucie, że jest ich więcej i są grubsze. Po porodzie poziom estrogenów spada i włosy wypadają. Wypadają wówczas te stare, jak i te, które powinny wypaść właśnie teraz. Warto dodać jeszcze, że wypadanie włosów nasila się zimą. Spowodowane jest to zimową aurą. Na szczęście wiosna przychodzi szybko, a wraz z nią nasze włosy na nowo stają się zdrowsze i mocniejsze. Jeśli włosy są oklapnięte bądź bez połysku warto zastosować urządzenie Rowenta Volume 24.

2. Jak wzmocnić włosy?

Niestety przez ten problem musi przejść każda młoda mama. Problem znika zazwyczaj w przeciągu od 6 do 9 miesięcy po porodzie. Jest to spowodowane uregulowaniem się hormonów. Przyczyną wypadania włosów przez okres dłuższy niż 9 miesięcy jest karmienie piersią. Wynika to z faktu wysokiego stężenia prolaktyny. Należy wspomnieć, że stres jest czynnikiem nasilającym produkcję tego hormonu. Aby poprawić wygląd i kondycję włosów należy je wzmocnić.

Idealna będzie dieta bogata w makro i mikroelementy. Należy również spożywać witaminy z grupy B. Bardzo ważne jest spożywanie ryb, jaj i owoców morza. Produkty te zawierają cynk, miedź i żelazo, które są niezbędne dla naszych włosów. Warto jeść takie produkty, jak makaron, kasze i ryż. Należy też zastosować szampon i odżywkę wzmacniającą włosy. Podczas mycia włosów wmasowujemy szampon, a następnie odżywkę. Wykonujemy wszystko powoli, aby niezbędne składniki zdążyły wniknąć do włosa. Inną metodą są ampułki. Niestety metoda ta trwa przynajmniej 3 miesiące.

Można również stosować witaminy łykane doustnie. One również wzmacniają włosy, ale także skórę i paznokcie. Niestety preparatów tych niewolno stosować, jeśli karmi się piersią lub połyka inne witaminy. Nie wolno przedawkować witamin, inaczej można sobie tylko zaszkodzić.

Jeśli domowe metody zawiodły najlepszym krokiem jest udanie się do dermatologa, trychologa lub lekarza medycyny estetycznej. Najskuteczniejszymi zabiegami na powstrzymanie wypadania włosów jest wykonanie serii mezoterapii igłowej skóry głowy+ zastosowanie produktów trychologicznych np. Revitalash szampon, odzywka,piana, serum.

Publikacja zaczerpnięta z: parenting

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Kitty Fragman 16 września 2023 - 01:03

Różne treści można lubić, ale niektóre powinny być czytane obowiązkowo. Jak ten

Odpowiedz
Sydney Knellinger 18 września 2023 - 10:55

Spotkaliście się już z tym? Na mojej twarzy maluje się teraz zaskoczenie

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej