Strona główna » INNE » Wady wzroku – jak sobie z nimi radzić?

Wady wzroku – jak sobie z nimi radzić?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Dziś wiedza na temat dbania o wzrok jest niesamowicie powszechnie dostępna i wiele osób korzysta z rozwiązań, które sprawiają, że nasz wzrok znacznie dłużej posłuży nam w dobrym stanie.

Oczywiście podstawą jest stosowanie odpowiednich zabezpieczeń i nie nadwyrężanie naszego narządu wzroku. Poprawne dbanie o wzrok nie jest niczym skomplikowanym i dzięki stosowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa chociażby w sytuacji pracy przy ekranie komputera czy smartfona, a także czytaniu, możemy zyskać kilka lub kilkanaście lat w lepszym zdrowiu naszych oczu.

Wady wzroku – najpowszechniej występujące

Wszelakie wady wzroku występują w sposób bardzo powszechny, w zasadzie w każdym społeczeństwie, któremu postanowilibyśmy się przyjrzeć. Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem. Najczęściej występującymi wadami wzroku są niezmiennie od lat krótkowzroczność, dalekowzroczność, a także astygmatyzm. Z roku na rok rośnie również ilość zdiagnozowanej prezbiopii. To tak zwana starczowzroczność, która w sposób naturalny pojawia się po 40 roku życia. Jest to skutek zużycia naszego wzroku i choć częściowo objawami przypomina inne wady wzroku, jest uznawana jako odrębna jednostka. Bez wątpienia w sytuacji, kiedy zauważamy pogorszenie widzenia, powinniśmy jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarza, wykonać odpowiednie badania, by w sposób sprawny wdrożyć leczenie. Co najważniejsze, dzisiaj większość wad wzroku również o znacznym nasileniu bez problemu możemy korygować w odpowiedni sposób, przy użyciu okularów lub soczewek.
Wady wzroku

Okulary i soczewki – badania i korekcja wzroku

Gdy zdiagnozowana zostanie nasza wada wzroku, wszelkie badania się zakończą, a my postanowimy ją korygować, zwykle staniemy przed odwiecznym dylematem i wyborem pomiędzy okularami klasycznymi, a nowocześniejszymi pod wieloma względami soczewkami kontaktowymi. Praktycznie każda obecnie występująca wada wzroku może być korygowana przy pomocy zarówno okularów, jak również soczewek kontaktowych. W przypadku soczewek zyskujemy pełen kąt widzenia, a także niekwestionowaną wygodę. Wiele osób decyduje się jednak na okulary z przyczyn ekonomicznych, jak również ze względów estetycznych.

Zabiegi laserowe – bezpieczne i skuteczne

Obecnie możemy pozwolić sobie również na wykonanie zabiegów laserowych. Chirurgia laserowa, tak jak LASIK czy PRK, może skorygować krótkowzroczność, dalekowzroczność oraz astygmatyzm. Wada wzroku zostanie w ten sposób wycofana i najczęściej przez kolejnych wiele lat nie będzie konieczności powtarzania zabiegu. Są one dziś niezwykle bezpieczne i nieskomplikowane.

Dowiedz się więcej na Coopervision.pl.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Iza22_emotion34 12 lutego 2024 - 18:33

Ciekawe, ile osób zna ten temat tak dobrze jak autor tego tekstu.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej