Strona główna » LIFESTYLE » Urządzenia i gadżety kuchenne, które ułatwią gotowanie dla całej rodziny

Urządzenia i gadżety kuchenne, które ułatwią gotowanie dla całej rodziny

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Szukasz pomysłów na szybkie i tanie rodzinne obiady? A może zastanawiasz się, jak gotować zdrowo, a jednocześnie nie poświęcać na przygotowywanie posiłków dużej części swojego wolnego czasu? Sprawdź, jakie praktyczne urządzenia i gadżety kuchenne ułatwią Ci gotowanie dla całej rodziny.

Po pierwsze, wybierz zlewozmywaki kuchenne z funkcjonalnymi detalami

Zlewozmywaki do kuchni to ważny element wnętrza, w którym często toczy się życie rodzinne – wspólne spożywanie posiłków, przyjmowanie gości czy przygotowania do świąt. Przydatne są np. zlewozmywaki dwukomorowe – do jednej możesz włożyć brudne naczynia, a do drugiej przełożyć warzywa i owoce, które czekają na umycie. Bardzo praktyczna w wielokomorowych zlewozmywakach kuchennych jest też przestrzeń do ociekania naczyń. Jeśli miska po malinach czy szklanka, z której wypiłaś wodę, wymaga jedynie przepłukania, a nie wstawienia do zmywarki, to właśnie tam mogą przeschnąć takie naczynia.

Zawsze warto pomyśleć też o nakładkach na zlewozmywaki kuchenne, które dodają im kolejnych funkcji. Możesz wybrać m.in. nakładkę stworzoną ze specjalnych kratek, która tworzy dodatkową przestrzeń do ociekania naczyń lub umytych warzyw i owoców. Codzienne gotowanie dla całej rodziny ułatwią też takie nakładki, jak dodatkowa deska do krojenia, a nawet blat roboczy, np. z litego drewna.

Po drugie, postaw na baterię kuchenną z wyciąganą wylewką

Kolejnym praktycznym detalem w rodzinnej kuchni jest bateria z wyciąganą wylewką. Elastyczna bateria pozwala na szybsze mycie naczyń, garnków, patelni czy pojemników kuchennych. Wąż z możliwością wyciągnięcia dociera nawet w trudno dostępne miejsca, dzięki czemu oszczędzasz nie tylko czas, lecz także wodę. Jeżeli często myjesz naczynia w zlewozmywaku kuchennym, różnicę po zamianie baterii odczujesz m.in. w postaci niższych rachunków. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką pozwoli także uniknąć rozlewania wody poza zlewozmywak.

Po trzecie, zdecyduj się na gofrownicę w ciekawym kształcie

Twoje dzieci uwielbiają naleśniki, ale nie zawsze masz ochotę lub czas na długie smażenie ich ulubionego dania? Gofrownica w niebanalnym kształcie, np. kwiatu złożonego z serduszek, to urządzenie, które docenisz i Ty, i Twoje pociechy. Możesz korzystać z niego bez użycia tłuszczu, którego najpewniej używałaś do smażenia naleśników. Dzięki temu urządzeniu nie tylko zapewnisz dzieciom zdrowszy i mniej kaloryczny słodki posiłek, lecz także możesz zaprosić swoje je do wspólnego gotowania.

Po czwarte, korzystaj z urządzenia do gotowania na parze

Na pomoc najmłodszych domowników w kuchni możesz liczyć również, kiedy zdecydujesz się na gotowanie potraw na parze. Taki sposób przyrządzania posiłków umożliwia zachowanie większych wartości odżywczych jedzenia, a także ich wygodne przyrządzenie bez użycia tłuszczu. W przypadku większości urządzeń do gotowania na parze wystarczy, że do specjalnego pojemnika wlejesz wodę i ustawisz czas gotowania. W ten sposób bez konieczności pilnowania, czy woda nie wykipi z garnka, w którym gotują się ziemniaki, przyrządzisz np. ziemniaki w mundurkach, marchewkę, brokuły i inne warzywa, rybę lub białe mięso, a nawet pyzy drożdżowe.

Dwukomorowe zlewozmywaki kuchenne, bateria z wyciąganą wylewką, gofrownica albo urządzenie do gotowania na parze to detale, które mogą usprawnić i uprzyjemnić gotowanie. Wybierz te i/lub inne urządzenia i gadżety do kuchni i zaproś domowników do wspólnego gotowania – w końcu to świetna zabawa całą rodziną!

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Rifox 12 lutego 2024 - 18:20

To jest ta rodzaj lektury, która inspiruje i otwiera umysł na nowe pomysły.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej