Strona główna » INNE » Tablica manipulacyjna – oryginalny pomysł na prezent dla dziecka

Tablica manipulacyjna – oryginalny pomysł na prezent dla dziecka

przez Teosto@0115
2 komentarze

Wybór zabawki na prezent dla dziecka bardzo często bywa nie lada wyzwaniem. Chcielibyśmy, aby przedmiot sprawiał dużo radości maluchowi i nie był zabawką, którą dziecko rzuci w kąt po kilku godzinach zabawy. Niestety sprawy nie ułatwiają sklepy z półkami uginającymi się od lalek, pluszaków, zabawkowych laptopów, puzzli, klocków, rowerków czy koników bujanych.

Zabawką, której poszukujesz może się okazać tablica manipulacyjna, nie bez powodu ciesząca się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród rodziców, ale i w przedszkolach czy kącikach dla dzieci na przykład w restauracjach.

Czym właściwie jest tablica manipulacyjna dla dzieci?

Wśród zabawek edukacyjnych szczególne miejsce zajmuje manipulacyjna tablica. Jest to drewniana plansza z zamontowanymi przeróżnymi elementami, które bardzo często znajdują się w otoczeniu maluszka, ale zabawa nimi nie jest wskazana.

Fenomen tablic sensorycznych polega na tym, że w bezpieczny sposób pozwalają dzieciom poznać przedmioty codziennego użytku, takie jak klamki, pokrętła, zasuwki czy wtyczka i gniazdko. Oprócz rzeczy, którymi zwykle zabraniamy dzieciom się bawić, na tablicy mogą znajdować się także sznurówki, zegar, cyferki, które uczą dodatkowych czynności.

Tablica edukacyjna a rozwój dziecka

o przeróżnych kształtach tablica pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój małej motoryki, czyli sprawności rączek. Warto podkreślić, że tablica ćwiczy również koordynację ręka-oko, a także rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe. Dodatkowo pobudza kreatywność, a także ciekawość świata.

Co więcej, ta niepozorna zabawka oddziałuje na zmysły. Na tablicy znajdują się bowiem kolorowe elementy wykonane z różnych materiałów (drewno, metal, plastik), wydające przeróżne dźwięki, które maluch usłyszeć może w otaczającym go świecie. Tablica jest zestawem elementów o bardzo różnorodnych zastosowaniach. Każdy kształt koniecznie trzeba zbadać małymi rączkami, każdy z nich wygląda interesująco, a czasem nawet świeci! Już przy pierwszym zetknięciu zaczyna się magia. Dziecko dostaje komplet wrażeń zmysłowych – bo nie łudź się, posmakować też spróbuje.Tablica manipulacyjna

Zabawa tablicą sensoryczną

Zabawa tablicą to sposób na kreatywne spędzenie czasu przez Twoje dziecko. Na początku możesz pokazać smykowi, jak bawić się zabawką. Dotknij zębatego kółka, poczuj pod palcami jego fakturę. Zakręć nim niby przypadkiem, a następnie uciesz się – tak zwyczajnie. Będzie to doskonałe ćwiczenie uważności. W ten sam sposób możesz pokazać zdziwienie, gdy wciśniesz przycisk i zapalisz światełko. Jeśli coś zaskakuje Ciebie, Twój szkrab z chęcią będzie za tym podążać.

Możesz również zacząć od pokazania, jak działa prosty zamek błyskawiczny. Rozepnij zamek, zapnij go. I tak kilka razy. Brzdąc szybko załapie rytm. Możesz chwycić jego rączkę i udawać, że Ci pomaga. Tak tworzy się nowa zabawa, którą później maluszek próbuje powtarzać w nieskończoność.

Tablice sensoryczne dla dzieci od Manibox

Jeżeli szukasz zabawki dla swojego malucha, z pewnością zainteresują Cię tablice od Manibox. Jest to polski producent, który dokłada wszelkich starań, aby każdy produkt był idealnie wykonany, dbając tym samym o bezpieczeństwo najmłodszych.  Oczywiście każdy maluch powinien bawić się pod nadzorem dorosłych, jednak w takich okolicznościach możesz mieć pewność, że smykowi nic nie zagraża.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Shavonne Trailor 15 września 2023 - 23:39

Czekam na opinie. Zgadzacie się z tym tekstem?

Odpowiedz
Rocco Whittenton 18 września 2023 - 09:29

Czytając takie rzeczy, aż chce się otwierać komputer

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej