Strona główna » Strefa rodzica » Jak wybrać łóżko dziecięce?

Jak wybrać łóżko dziecięce?

przez Teosto@0115
4 komentarze

Łóżka piętrowe, pojedyncze, z litego drewna, a może z innymi dodatkami i rozwiązaniami? Wybór łóżka dziecięcego wcale nie jest prosty. Warto jednak pod uwagę w równie dużym stopniu brać wygodę, jak i estetykę konkretnego modelu. 

Łóżko dziecięce – jakie powinno być?

Przy zakupie łóżka dziecięcego trzeba być bardzo ostrożnym. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na bezpieczne i funkcjonalne rozwiązania. Producent łóżek drewnianych powinien zapewnić ci doskonałą jakość wykonania oraz bezpieczeństwo użytkowania. Łóżka dziecięce powinny być skręcane na ściągających śrubach, które gwarantują wysoką wytrzymałość łóżka. Producent łóżek dla dzieci może zaoferować ci modele wyposażone w wygodne szuflady z miejscem do przechowywania pościeli lub innych drobiazgów, a także specjalną barierką, która zapewnia ochronę przed wypadnięciem z łóżka w czasie snu. Nie liczy się jednak tylko samo łóżko, nie mniej ważny jest wybór odpowiedniego materaca. Możesz wybrać łóżko od razu wyposażone na przykład w dobrej klasy materac piankowy, który dopasowuje się do pozycji dziecka. Możesz jednak postawić także na materac z pianki kokosowej, z pianki z kokosa i gryki czy z pianki lateksowej. Zarówno konstrukcja łóżka, jak i sam materac powinny cechować się solidnym wykonaniem. 

Łóżka pojedyncze – domek czy klasyka?

Coraz większa grupa rodziców zainteresowana jest łóżkami dziecięcymi, które cechują się nowoczesnym wzornictwem. Absolutnym hitem ostatnich lat okazały się łóżka domki. To propozycja w stylu skandynawskim. Tego typu konstrukcje wykonane są najczęściej z drewna sosnowego: https://kocotkids.com/lozko-domek-dla-dziecka. Łóżko domek jest marzeniem niejednego dziecka. Sprawdza się ono idealnie zarówno w przypadku chłopców i dziewczynek. Konstrukcja łóżka daje bowiem bardzo wiele możliwości zaaranżowania przestrzeni zgodnie z własnymi pomysłami. Świetnie wyglądają na przykład zawieszone na niej lampiony, różnego rodzaju baloniki lub inne dekoracje czy typy oświetlenia – girlandy, łańcuchy świetlne. Dzieci z przyjemnością zasypiają w tak zorganizowanej przestrzeni. Plusem jest także to, że konstrukcja domku zachęca dziecko do samodzielnego odkrywania otoczenia, pomagając mu w nauce i rozwoju.

Nie mniej ciekawą propozycję stanowią jednak również łóżka o bardziej klasycznej konstrukcji, która cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, szczególnie jeśli jest uzupełniona specjalna barierką. Jednak i takie łóżko może stanowić bardzo ciekawy element wyposażenia pokoju dziecka. Niektórzy producenci oferują bowiem fronty łóżka, które posiadają trwałą grafikę odporną na czyszczenie. Takie łóżka są więc nie tylko bezpieczne, ale bardzo atrakcyjne wizualnie dla dzieci. Meble te można dobrać pod kątem aktualnych fascynacji dziecka. Sprawdzą się on także przypadku nieco starszych dzieci 

Zobacz też inne posty

4 komentarze

Pościel dla noworodka - jak wybrać tę najlepszą? - Kulturalny Plac Zabaw 29 listopada 2022 - 11:38

[…] Dowiedz się o tym jak wybrać łóżko dziecięce? […]

Odpowiedz
Kiedy dziecko przesypia całą noc? | Kulturalny Plac Zabaw 29 listopada 2022 - 11:39

[…] Dowiedz się więcej jak wybrać łóżko dziecięce? […]

Odpowiedz
Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty w przedszkolu? - Kulturalny Plac Zabaw 29 listopada 2022 - 11:40

[…] Zobacz także jak wybrać łóżko dziecięce? […]

Odpowiedz
Sheena Delongis 1 stycznia 2023 - 20:30

Nigdy nie zastanawiałem się nad tego typu rzeczami,. Doceniam tym bardziej poruszenie takiego tematu na forum.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej