Strona główna » Ciąża i poród » Śliwki – czy są dobre dla przyszłej mamy?

Śliwki – czy są dobre dla przyszłej mamy?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Śliwki mają w sobie wiele cennych składników, dlatego też warto o nich pamiętać w codziennej diecie. Jednak czy śliwki są dobre dla przyszłej mamy?

Jako przyszła mama chcesz zadbać o swoją dietę, by nie tylko nie szkodzić rozwijającemu się dziecku, lecz także wspierać jego prawidłowy wzrost. To wspaniale! W twoim codziennym menu pewnie nie brakuje witamin i minerałów, takich jak magnez czy żelazo. Z drugiej strony nie wszystkie produkty, które są uznawane za zdrowe, są wskazane ciężarnym. Czy zatem możesz bez obaw sięgać np. po śliwki, czy raczej powinnaś ich unikać, aby nie wpłynąć negatywnie na rozwój maluszka? Sprawdź, jakie właściwości mają śliwki i czy są wskazane do spożywania przez kobiety w ciąży!

Czy można jeść śliwki w ciąży?

Tak, przyszłe mamy bez obaw mogą sięgać po te owoce w ciąży. Śliwki stanowią nie tylko źródło składników odżywczych ważnych dla dobrego samopoczucia przyszłej mamy i prawidłowego rozwoju dziecka, lecz także mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego ciężarnej. Dodatkowo spożywanie śliwek powoduje, że toksyny zawarte w przewodzie pokarmowym zostają z niego usuwane. Można jeść zarówno świeże śliwki w sezonie, jak też suszone bądź mrożone.

Jakie wartości odżywcze znajdują się w śliwkach?

Owoce te to cenne źródło wielu składników odżywczych, szczególnie potrzebnych przyszłym mamom. Zawierają:

  • żelazo,
  • potas,
  • magnez,
  • wapń,
  • witaminy z grupy B.

Śliwki na zaparcia w ciąży

Problem zaparć dotyka sporą grupę ciężarnych. Mogą pojawić się na każdym etapie ciąży, ale im jest ona bardziej zaawansowana, tym ryzyko problemów z wypróżnianiem się wzrasta. Przyszłe mamy nie powinny jednak na własną rękę sięgać po preparaty z apteki na zaparcia. Na tę dolegliwość bardzo pomagają jednak właśnie śliwki (zwłaszcza węgierki i renklody). Zawierają bowiem pektyny, które odpowiadają za prawidłową pracę jelit.

Publikacja zaczerpnięta z: Mamotoja

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Lakisha Brevo 16 września 2023 - 01:46

Dzięki Tobie wiem, jak radzić sobie z trudnościami.

Odpowiedz
Mel Intveld 18 września 2023 - 11:39

Zaskoczeni? Nie bardziej niż ja. Dobrze, że są takie treści. Warto się nimi dzielić

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej