Strona główna » INNE » Przedszkole dwujęzyczne – TAK! Warto!

Przedszkole dwujęzyczne – TAK! Warto!

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Przedszkole dwujęzyczne – coraz bardziej popularny rodzaj placówki w naszych miastach, które zdobywają coraz większy udział w rynku, wypierając przedszkola tzw. tradycyjne. Wielu rodziców jednak do dziś nie jest pewnych zasadności nauki przedszkolaków obcego jeżyka już od tak wczesnych lat, uważając, że to nie czas na naukę a jeszcze zabawę.

Wraz z przedszkolem SUNNY KIDS ACADEMY odpowiemy na 3 najbardziej wśród rodziców popularne pytania:

Czy i dlaczego, warto zapisać potomka do przedszkola z dwoma językami?

Metody nauki w przedszkolu dwujęzycznym nie czerpią z tradycyjnych form uczenia obcych języków stosowanych w szkołach ponad podstawowych czy tradycyjnych szkołach językowych. Tutaj kluczowe jest zapewnienie dzieciom kontaktu z językiem podczas rutynowych codziennych prac i zabawy – codziennie, co zapewni proces przyswajania w sposób naturalny.

Przez zabawę i sprytnie “przemycone” pomoce dydaktyczne, dzieci z grupy z drugim językiem szybko zaczynają rozpoznawać nazwy przedmiotów w języku obcym. Rozpoczęcie nauki drugiego języka w przedszkolu, kształtuje pozytywny stosunek do odmiennych kultur i kreuje chęci poznawcze.

przedszkole

Przedszkole dwujęzyczne faktycznie nauczy języka?

Wiek przedszkolny to okres szybkiego rozwoju języka ojczystego u dzieci. Najmłodsi zyskują pełną kontrolę nad wymową oraz składnią zdań, stosując coraz szersze słownictwo i czerpiąc z tego olbrzymią frajdę (Te tysiące pytań dziennie, znamy wszyscy prawda?)

Około 8 roku życia proces ten zwalnia, a dzieci wykorzystują go od tej chwili w sposób naturalny. Są to wrodzone zdolności nauki języka w trakcie komunikacji i dokładnie te same zdolności dzieci wykorzystują w trakcie nauki języka obcego w tym samym czasie. Jest jeden warunek – stały kontakt z tymże językiem rutynowo codziennie.

Przykład: Sunny Kids Academy przedszkole w Kielcach: https://sunnykidsacademy.pl/category/przedszkole-ul-klonowa/

Czy dziecku spodoba się przedszkole językowe?

Zajęcia związane z językiem obcym powinny odbywać się w formie gry i zabawy. Należy wprowadzać rymowanki, piosenki, a także wierszyki oraz zabawy ruchowe. Zwłaszcza te ulubione, za którymi dzieci przepadają, a w tym czasie wprowadzać próby komunikacji w drugim języku.

Przedszkole dwujęzyczne – pamiętajmy, że język jest narzędziem, narzędziem rozwoju emocjonalnego i intelektualnego a także poznawczego poznawczego, a badania dowodzą, że właściwie prowadzona nauka języka “dodatkowego” u dzieci w wieku przedszkolnym, ma zawsze pozytywny wpływ na ich rozwój oraz innych sprawności intelektualnych dziecka.

Na zdjęciu Tablica interaktywna w przedszkolu SUNNY KIDS ACADEMY Kielce

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Ka Hoes 16 września 2023 - 02:11

W internecie zawsze można znaleźć ciekawą lekturę. Zobaczcie, co tym razem wypłynęło

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej