Strona główna » Na każdy temat » Prezentowe inspiracje komunijne: Gorączka Złota Nad Klondike

Prezentowe inspiracje komunijne: Gorączka Złota Nad Klondike

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Jedną z ciekawszych i mniej znanych propozycji na rynku menniczym, zwłaszcza monet bulionowych, może być ta, upamiętniające gorączkę złota, która niejako nawiedziła Góry Skaliste. Nie trwała może zbyt długo, ale na trwale zapisała się w historii. Być może ta tajemnicza moneta będzie idealnym prezent na komunię i zachęci młodego inwestora do zgłębiania wiedzy na temat inwestowania w złoto.

Jak świat światem, od zawsze poszukiwano, jeśli nie złota, to innego typu kosztowności, które temu kto je znajdzie, zapewnią życie w dostatku. W późniejszych stuleciach, gdy opanowano sztukę wydobywania złóż, sprawa siłą rzeczy nabrała rozpędu. Bez wątpienia do kategorii takich właśnie rozpędów można zaliczyć właśnie falę napływu poszukiwaczy złota w tych rejonach Gór Skalistych, które usytuowane właśnie w pobliżu wspomnianej w tytule miejscowości Klondike. Warto chyba też wspomnieć, że z racji relatywnie niewielkiej odległości, poszukiwacze bajecznych fortun w większości byli obywatelami Stanów Zjednoczonych. Zapewne tak wielkie bogactwo mogło znaczenie pomóc w ugruntowaniu sobie bardzo dobrej pozycji w amerykańskim społeczeństwie. Było to istotne, zwłaszcza w tamtych dość niespokojnych czasach. Dodajmy, że wspomniane Klondike znajduje się w Kanadzie.

Nie powinno więc dziwić, że za produkcję numizmatu odpowiedzialna jest Royal Canadian Mint. Zapewne wielu czytających te zdania, kojarzy właśnie tę mennicę. To właśnie ona jest odpowiedzialna za emisję jednej z najbardziej rozpoznawalnych serii monet bulionowych wszechczasów, a więc Liścia Klonu. Podobnie jak w tamtym przypadku, także Gorączka Złota… stanowi niemal gwarancję, że kupiona moneta będzie najwyższej jakości. Tak jest zresztą w rzeczywistości. Numizmaty wykonane w ramach tej serii wykonane są z najczystszego możliwego kruszcu. Ten aspekt zapewne także w jakimś stopniu może przełożyć się na późniejszą kwotę, jaką można otrzymać w momencie sprzedaży.

Nie ma co się jednak oszukiwać: najistotniejsza jest tu zawartość złota w jednym egzemplarzu. W przypadku kanadyjskiej monety, jest ona niemała i wynosi jedną uncję. Stwarza to szansę na całkiem pokaźny inwestycyjny sukces. Oczywiście pod warunkiem wybrania odpowiedniego momentu na sprzedaż posiadanej w swoim inwestycyjnym portfolio monety.

Na koniec wypadałoby nieco pomówić o motywach, jakie zostały wygrawerowane. Wiodącym jest oczywiście ten znajdujący się na rewersie. Jest to postać górnika. Jednym z ich głównych zdań było odfiltrowywanie wydobytego złota oraz czyszczenie go. Grawerunek jest bogaty w detale, co może mieć znaczenie szczególnie wtedy, gdy ktoś będzie chciał sprzedać monetę na rynku kolekcjonerskich. To w końcu także jedna z wartych rozważenia możliwości. Na awersie widnieje zaś wizerunek aktualnie panującej brytyjskiej królowej: Elżbiety II. Jest to częsty motyw, jeśli chodzi o wyroby mennicze, które ukazują się w krajach należących do Wspólnoty Brytyjskiej. Jeśli szukasz pomysłowego prezentu na komunięzłoto na prezent na komunię będzie idealnym pomysłem. Już teraz sprawdź ofertę – złoto na prezent– Tavex, jednego z wiodących dealerów metali szlachetnych z ponad 30-letnią historią.

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Mesilla 12 lutego 2024 - 15:54

Czekam na opinie. Zgadzacie się z tym tekstem?

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej