Strona główna » Strefa rodzica » Łóżko i materac dla małej księżniczki i rosnącego rycerza

Łóżko i materac dla małej księżniczki i rosnącego rycerza

przez Teosto@0115
2 komentarze

Łóżko i materac dla małej księżniczki i rosnącego rycerza

Wielu młodych rodziców, w oczekiwaniu na przyjście na świat dziecka, musi zaopatrzyć się w artykuły niezbędne do normalnego funkcjonowania. Po odmalowaniu pokoju, zakupie ubrań, zabawek, pampersów, przechodzimy do męskiego wyzwania w postaci wyposażenia pomieszczenia w łóżeczko dziecięce. To scena, niczym z filmu: przyszły tata głowi się nad złożeniem sosnowych płotków w jedną całość. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, a współczesne rozwiązania producentów meblowych potrafią zaskoczyć funkcjonalnością i designem.

Łóżko dla dziecka

Podczas wyboru podstawowym kryterium będzie wiek dziecka. Jeśli jest no noworodek, albo kilkumiesięczny maluch, to z pewnością będzie to łóżeczko dziecięce. Dla nieco starszych pociech, będziemy szukali łóżka niedużego, użytecznego, bezpiecznego, ale też o odpowiednich walorach estetycznych. W końcu od pewnego momentu podopieczni sami zaczynają wyrażać swoje zdanie.
To wszystko znajdą Państwo w sklepie Baby Boo.

Łóżeczka dziecięce

W tej kategorii są trzy główne rodzaje mebli do spania. Poniżej znajduje się ich opis i krótka charakterystyka każdego z nich.

Łóżeczko drewniane

Wspomniane we wstępie, najbardziej znane i niegdyś popularne rozwiązanie. Wytrzymała konstrukcja, często z regulacją wysokości spania (młodsze dzieci mogą leżeć wyżej, starsze niżej), która pozwala na montaż przewijaka u góry, a także karuzeli. Wiele modeli wyposażonych jest w wysuwany pojemnik pod materacem i szuflady z jednego boku. Pozwala to mieć artykuły niezbędne do przewijania i przebierania malucha zawsze pod ręką. Minusem mogą się okazać wpadające nóżki i rączki między szczeble podczas spania, gdy dziecko zaczyna już się przewracać w nocy. 

Łóżeczko turystyczne

Jak sama nazwa wskazuje jest ono przeznaczone do brania ze sobą na wyjazdy, choć nie tylko. Możliwość złożenia może okazać się zbawienna w mniejszych pomieszczeniach. Jest opcja montażu moskitiery, przez co podczas snu dziecko nie jest narażone na pogryzienia przez owady. Niektóre łóżeczka są wyposażone w zamek z jednej strony, dzięki temu dziecko samo może wyjść z niego. Minusem jest mniejsza wytrzymałość w porównaniu do wersji drewnianej.

Łóżeczko dostawka

To rozwiązanie doceniają mamy dzieci, które potrzebują bliskości. Niewielkich rozmiarów łóżeczko dostawiane do dużego łóżka pozwala na spokojny sen pociechy i rodziców. Jeśli maluch ma problemy z ulewaniem, albo częstymi pobudkami – ten mebel może się okazać strzałem w dziesiątkę. Jeśli chodzi o wady tego modelu, to trzeba uwzględnić jego niewielkie wymiary, przez co nie posłuży nam na lata.

Regały do pokoju Twojego dziecka w sklepie Baby Boo

Łóżka dziecięce

Gdy dziecko jest już starsze, potrafi samo chodzić i mówić, a nawet podejmować pierwsze decyzje, przychodzi również czas na zmianę miejsca do spania. Podczas urządzania pokoju starszego dziecka musimy mieć na uwadze nie tylko jego bezpieczeństwo, ale również indywidualne preferencje. Spośród najbardziej popularnych mebli do spania, można wymienić:

  • standardowe łóżko drewniane,
  • łóżko na antresoli,
  • łóżko tipi,
  • łóżko w kształcie auta,
  • łóżko rosnące z dzieckiem.

Materac

Biorąc pod uwagę zdrowy rozwój swojej pociechy, warto pomyśleć o łóżku, do którego sami możemy dokupić materac. Podczas jego wyboru musimy zwrócić uwagę na parametry takie jak:

  • rodzaj materaca,
  • twardość,
  • wypełnienie,
  • dodatkowe warstwy po zewnętrznej stronie,
  • rozmiar.

Materac do łóżeczka

Najpopularniejszym modelem jest materac złożony z trzech warstw: gryka, pianka, kokos. Przez pierwsze kilka miesięcy życia dziecka, powinno ono spać na stronie kokosowej, która jest twarda. Gdy maluch będzie miał za sobą pierwsze pół roku życia, warto odwrócić materac na stronę gryczaną, która dopasowuje się do kształtu ciała dziecka, zapewniając podparcie. W ofercie producentów są również materace piankowe, piankowo-kokosowe, piankowo-gryczane. Mogą być składane, z przeznaczeniem do łóżeczek turystycznych, o różnych wzorach i barwach. Wybór może być podyktowany indywidualnymi preferencjami, albo sugestią lekarza pediatry. 

Materac do łóżka

Dla starszych pociech można znaleźć materace piankowe, albo kieszeniowe. Te pierwsze odznaczają się dobrą elastycznością, różnymi wysokościami i twardością. Wytwórcy zazwyczaj podają te informacje klientom, przez co nie ma problemu z doborem właściwego produktu. Drugi rodzaj materacy jest zazwyczaj trwalszy i jakościowo lepszy. Może posiadać funkcję zapamiętywania kształtów, o różnych strefach, z inną twardością na jednej z części. Cena jest odpowiednio wyższa, ale materac kieszeniowy to rozwiązanie do łóżka na co najmniej kilka lat. Przed zakupem na pewno trzeba rozważyć długość użytkowania materaca. Są łóżka mniejsze, tymczasowe, z których dzieci wyrastają. Można oczywiście kupić większe łóżko dla młodszego dziecka, ale i tak trzeba będzie zmienić materac proporcjonalnie do zmieniającego się wzrostu i wagi malucha.

Jakie łóżko i jaki materac dla dziecka?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od jego wieku, preferencji, płci, przeciwwskazań zdrowotnych. Warto rozważyć kwestie takie jak: wytrzymałość, funkcjonalność, bezpieczeństwo. Są różowe łóżka przeznaczone dla dziewczynek, zdobione często postaciami jak wróżki, księżniczki, misie. Chłopców ucieszy łóżko w kształcie auta, statku, czy samolotu. Można kupić łóżko rosnące z dzieckiem, które wraz z upływem czasu wydłużamy o kolejny element. Producenci tych mebli mają na wyposażeniu odpowiednie materace do nich, przez co mogą być dobrym rozwiązaniem na lata. Przed samym zakupem warto jednak zapytać pociechy o opinię. Pod warunkiem, że już potrafi ją wyrazić.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Scotty Tronzo 16 września 2023 - 00:16

Jestem Ci bardzo wdzięczny/na za to, co robisz.

Odpowiedz
Rocco Whittenton 18 września 2023 - 10:08

Trafnie napisane, dlatego warto się zapoznać

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej