Strona główna » Strefa rodzica » Jakie zabawki kupić trzylatkowi?

Jakie zabawki kupić trzylatkowi?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

Wybór prezentu dla dziecka jest w większości przypadków problematyczny, szczególnie, gdy mamy coś kupić trzyletniemu dziecku. W koncu trzylatki są niezwykle ciekawe świata i tego, co się dzieje wokół nich. To wiek, w których dzieci już dobrze mówią, chodzą, choć bardziej adekwatne by było – biegają. Co kupić trzylatkowi? Odpowiedź na to pytanie w dalszej części tekstu.

Odgrywamy role

Zabawki dla dzieci, które umożliwiają im odgrywanie ról, będą doskonałym prezentem dla trzylatka. Stragan sklepowy, mini kuchnia, kasa sklepowa, zestaw sprzętów do sprzątania, torba lekarska, zestaw narzędzi zafundują trzylatkowi świetną zabawę. Różnego rodzaju stroje sprawdzą się we wspólnej zabawie z rówieśnikami czy z rodzicami, ale również przydadzą się na pierwszą zabawę karnawałową w żłobku czy w przedszkolu.

Lale, samochody, pluszaki, figurki

Trzyletnie dzieci potrafią już przez dłuższy czas bawić się same swoimi zabawkami. Organizują bale dla lalek, wyścigi samochodowe, podwieczorek dla pluszaków, czy przyjęcie dla plastikowej rodziny słoni. Zabawki dla dzieci, wspomagające samodzielną zabawę będą wybawieniem dla rodziców. Oferta sklepów z zabawkami wręcz pęka w szwach od różnego rodzaju lalek i akcesoriów do nich. Podobnie jest z samochodzikami, figurkami z bajek, pluszakami czy innymi miniaturkami, którymi dzieci wręcz uwielbiają się bawić. Trzylatki nie znają znaczenia wyrażenia za dużo. Uwielbiają dostawać nowe zabawki, dlatego, nawet jeżeli będzie do 15. samochód lub 10. lalka, jest prawie pewne, że dziecko się z niego ucieszy, jakby to była pierwsza taka zabawka w jego życiu. Ciekawą propozycję są między innymi magnetyczne zabawki dla dzieci.

Puzzle, ciastolina, farby, tablice do malowania

Rozwój motoryczny trzylatków jest coraz lepszy. Kolorując, potrafią zachować przyjętą formę rysunku, lubią wyklejać obrazki z papieru kolorowego, plasteliny czy waty, uwielbiają lepić z ciastoliny, fascynuje ich modelina i wszystko to, co mogą same stworzyć. Trzeba umożliwić dzieciom tego typu zabawy, ponieważ bardzo korzystnie wpływają na rozwój, uczą koncentracji, rozwijają wyobraźnię, a także rozwijają zdolności manualne. Podobne korzyści przynoszą różne nawlekanki, tworzenie biżuterii z koralików czy przeplatanie sznurkowych zwierzątek. Jeżeli dziecko lub malować, śmiało, można kupić mu farbki akwarelowa, a nawet plakatowe, jest szansa, że nie pomaluje nimi całego pokoju, a tylko pożądany obszar na kartce papieru. Dodatkowo można również pokusić się o zakup specjalnej tablicy do malowania. Wybór tablic jest duży, począwszy od małych kompaktowych wersji, które można złożyć i schować na półkę aż do dużych tablic stojących, które umożliwiają malowanie na papierze, malowanie mazakami po tablicy suchościeralne, a także malowanie kredą po tablicy kredowej. Wszystko zależy od potrzeb, dostępnej przestrzeni oraz możliwości finansowych, gdyż te większe tablice mają spore gabaryty, a jeżeli mają kilka różnych funkcji, kosztują również odpowiednio więcej.

Zabawki dla dzieci w wieku trzech lat mogą być już coraz bardziej skomplikowane, wymagać skupienia, logicznego myślenia i większej uwagi, gdyż dzieci w tym wieku posiadają już coraz więcej zdolności manualnych, dużo rozumieją i zaczynają myśleć logicznie, co umożliwia coraz bardziej skomplikowane zabawy.

Idealny prezent powinien być dopasowany do wieku oraz zainteresowań dziecka. Przygotowaliśmy dla Ciebie 4 propozycje na prezent dla dziecka. Czytaj aktualny wpis!

Publikacja zaczerpnięta z: www.madrzy-rodzice.pl

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Lloyd Laravie 18 września 2023 - 09:38

Całkowicie, kompletnie i totalnie się z tym zgadzam. A jak Wy uważacie?

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej