Strona główna » INNE » Jakie ręczniki są dobre?

Jakie ręczniki są dobre?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Wybierając ręcznik do łazienki, należy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że jego właściwości użytkowe są tak samo istotne, jak jego wygląd. W przypadku ręczników łazienkowych należy zwrócić szczególną uwagę na ich chłonność, aby po kąpieli nie mieć problemu z wytarciem się nimi.

Ręczniki z bawełny klasycznej — jakość przede wszystkim

O właściwościach użytkowych ręczników bez wątpienia decyduje materiał, z którego zostały wykonane. Podczas wybierania ręcznika bawełnianego zaleca się z początku sprawdzić jego skład. Najlepsze tego rodzaju ręczniki wykonane są w 100 procentach z bawełny klasycznej.

Czy domieszka bambusa w ręczniku to dobry wybór?

Świetną alternatywą, która zyskała na popularności w ostatnim czasie, są ręczniki, w których składzie znajdują się włókna bambusowe. W tego typu modelach 50 procent stanowi bawełna, a następne 50 to włókna bambusowe. Ręczniki z domieszką włókna bambusowego cechują się właściwościami bakteriobójczymi. W dodatku są bardzo chłonne i szybko schną.

Ręczniki z bawełny egipskiej — najlepszy materiał o niesamowitych właściwościach

Kolejnym rodzajem ręczników, które cieszą się sporym uznaniem wśród konsumentów, są te wykonane z bawełny egipskiej. Sprężystość, wytrzymałość i miękkość to ich największe zalety. Ich włókna same unoszą się po wyschnięciu. Co więcej, skutecznie zbierają one wodę — a to wszystko dzięki specjalnemu rodzajowi włókien. Te są dwa razy dłuższe niż w innych typach bawełny. Użytkownicy cenią sobie tego rodzaju ręczniki, również są to, że po każdym praniu robią się coraz to bardziej miękkie i przyjemne.

Czy ręcznik z certyfikatem to gwarancja jakości?

Kolejną bardzo ważną kwestią są posiadane certyfikaty. Najbardziej reprezentowany na całym świecie i prestiżowy jest certyfikat Oeko-Tex Standard 100 oraz certyfikat bezpieczny dla niemowląt lub bezpieczny dla dzieci. Ten drugi przyznaje się produktom, które spełniają najostrzejsze kryteria.

ręczniki

Czym cechuje się ręcznik dobrze wykonany?

Podczas zakupu warto także sprawdzić wykończenie ręcznika. Tutaj można zwrócić uwagę na kilka elementów — głównie chłonność i chwyt ręcznika. Ta drugą cechą to tak zwane odczycie materiału w dotyku. Aby sprawdzić pierwszy z wyżej wymienionych parametrów, można przeprowadzić łatwy test. Polega on na wylaniu niewielkiej ilości wody na ręcznik. Gdy woda szybko wchłonie się w strukturę materiału, oznacza to, że ręcznik cechuje się dobrą chłonnością. Jeśli tak się nie stanie, to lepiej sobie taki zakup odpuścić. Wszystko to wskazuje na to, że do wykończenia ręcznika zastosowano procesy, które niekoniecznie są uczciwe wobec klienta, takie jak np. silikowanie.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Bryce Heckendorf 15 września 2023 - 23:28

Tylko dla Was, dobra lektura nie tylko do porannej kawy

Odpowiedz
Morton Sweitzer 18 września 2023 - 09:18

To jest właśnie to, co potrzebuję do rozwoju.

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej