Strona główna » INNE » Jakie garnki są niezbędne w każdej kuchni?

Jakie garnki są niezbędne w każdej kuchni?

przez Teosto@0115
2 komentarze

Gotowanie może sprawiać mnóstwo frajdy, ale nie wtedy, gdy jedzenie się przypala, nie mieści w garnku lub sam garnek spada z fajerków. Dlatego każda gospodyni powinna mieć w swojej kuchni zestaw garnków – do gotowania różnorodnych potraw!

Wielkość – jak dużych garnków potrzeba w każdej kuchni?

Nie bez powodu wiele garnków sprzedawanych jest w kompletach składających się z tych najmniejszych, średnich i całkiem dużych naczyń, często również z pokrywkami. Do szybkiego podgrzania mleka na kakao dużo lepiej sprawdzi się niewielki 2-litrowy garnek emaliowany, którego dno pozwala na ekspresowe podniesienie temperatury zawartości. Z kolei długie gotowanie bigosu na święta to zadanie dla dużego, 8,5-litrowego garnka nierdzewnego, którego grube dno i nieprzywierająca powłoka idealnie sprawdzają się w przypadku takich właśnie potraw. Oznacza to, że warto mieć w domu zarówno malutkie garnki nierdzewne, jak i te średnie oraz duże. To oszczędność energii koniecznej do ich ogrzania oraz łatwość dopasowania do odpowiedniego palnika na kuchence.

Co do kuchenek indukcyjnych?

Kupując nowoczesne garnki emaliowane lub ze stali nierdzewnej warto zwrócić uwagę na to, do jakiego rodzaju kuchenek poleca je producent. To ważne – niektóre modele, szczególnie te stare, nie są odpowiednie na kuchenki indukcyjne, które znajdują się coraz częściej we współczesnych kuchniach i po prostu na nich nie zadziałają – będą bezużyteczne. Choć wydawać by się mogło, że garnki emaliowane należą właśnie do gatunku tych „staromodnych”, to współcześnie występują one w sprzedaży w unowocześnionej wersji – i wiele z nich doskonale sprawdza się na kuchenkach indukcyjnych. Są lekkie, szybko się nagrzewają i mają wiele fantastycznych kolorów, dzięki którym jeszcze lepiej dopasujesz je do stylistyki swojej kuchni.

Z jakiego materiału wybrać garnki?

Wiele osób, które urządzają swoją wymarzoną kuchnię, ma w planach utrzymanie jej spójności stylistycznej, również, gdy chodzi o naczynia czy utensylia. Gdyby jednak podejrzeć, jak pracują naprawdę „zaprawione w bojach” kucharki i kucharze, można zaobserwować, że posługują się oni na co dzień wysokiej jakości garnkami, które mają nie tylko różne głębokości i pojemności, ale też sposoby wykonania, kształty czy nawet rodzaje uchwytów. Tak naprawdę warto mieć w domu zarówno garnki nierdzewne, jak i nowoczesne garnki emaliowane. Emaliowane dobrze sprawdzają się przy myciu w zmywarce i są bardzo praktyczne, z kolei ze stali nierdzewnej bywają nieco cięższe, ale długo utrzymują ciepło i są bardzo odporne na zarysowania, więc przydadzą się do gotowania potraw, które lubią przywierać, bo można je wówczas bez obaw wyszorować. Korzystając z garnków obydwu rodzajów, szybko zauważysz, że jedne są lepsze do szybkiego podgrzewania potraw, a inne do długiego duszenia. To właśnie te drobne niuanse wpływają na konieczność zaopatrzenia swojej kuchni w to, co najbardziej praktyczne – a przy okazji również piękne, bo jedne i drugie garnki występują w wielu ciekawych wersjach, gdy chodzi o wygląd.

Zobacz też inne posty

2 komentarze

Kristopher Knyzewski 16 września 2023 - 00:57

Pod tym linkiem znajdziecie temat, który powinien Was zainteresować

Odpowiedz
Newton Capley 18 września 2023 - 10:48

Ten link zdecydowanie powinien być przez Was otwarty. Jest bardzo ciekawy

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej