Strona główna » Ciąża i poród » Jakich niespodzianek możesz spodziewać się w czasie ciąży?

Jakich niespodzianek możesz spodziewać się w czasie ciąży?

przez Teosto@0115
1 Komentarz

O ciąży mówi się, że jest to najpiękniejszy czas w życiu kobiety. Jednak nawet ten najpiękniejszy czas niesie ze sobą wiele niespodzianek i trudności, na które wiele kobiet nie jest przygotowane.

Jakich niespodzianek możesz spodziewać się w czasie ciąży? Przeczytaj ten artykuł i sprawdź sama, co Cię czeka.

Wielu mężczyzn jest podekscytowanych faktem, że ich kobieta jest w ciąży. Osiągasz szczyt kobiecości i nie dziw się, jeśli okaże się, że ukochany chciałby uprawiać z Tobą seks 24 godziny na dobę. Ty oczywiście – nawet, jeśli wcześniej byłaś prawdziwym wulkanem namiętności – przez pierwszy trymestr wolałabyś przepłynąć Atlantyk na tratwie niż zainicjować jakiekolwiek zbliżenie. Żeby było śmieszniej, po kilku miesiącach Twoje libido gwałtownie wzrasta, a mężczyznę przeraża już sama myśl o seksie z kobietą z tak wielkim brzuchem, w którym w dodatku “mieszka” dziecko. O ironio!

Myślisz, że w trakcie ciąży będziesz mogła jeść za dwoje? Bardzo się mylisz! Oczywiście apetyt będzie rósł, a zachcianki na dziwne potrawy i przekąski zaskoczą nawet ciebie samą, ale niestety dodatkowych kilogramów nie pozbędziesz się tak łatwo i szybko, jak deklarują gwiazdy Hollywood – chyba, że twój ukochany jest także twoim personalnym trenerem. Otyłość nie sprzyja rozwojowi dziecka i obciąża je chorobowo. Powinnaś zadbać o odpowiednią, zrównoważoną dietę, ale miej świadomość, że przez pierwsze miesiące na samą myśl o zdrowym odżywianiu będziesz dostawała mdłości.

Kobieta w ciąży powinna być wypoczęta, pełna energii i wewnętrznego spokoju. Prawda jest taka, że będziesz odczuwała wzmożoną potrzebę snu, ale o przyjemnych drzemkach zapomnij. Niektóre ciężarne mogłyby przespać i przeczekać w łóżku nawet dziewięć miesięcy, gdyby nie jeden drobny szczegół – bardzo duży brzuch. Dziecko będzie kopać, wiercić się i budzić cię o trzeciej nad ranem, aby zademonstrować, kto tu teraz rządzi, co pół godziny będziesz musiała wstawać do toalety, w dodatku dowiesz się, co naprawdę znaczy ból pleców.

Ciąża już na samym początku przyniesie mnóstwo niezapomnianych chwil… spędzonych, niestety, w toalecie. Kobiety w pierwszym trymestrze przez uciążliwe i powracające mdłości wciąż tracą na wadze. Nie jest to oczywiście wskazane dla zdrowia dziecka. Niestety, przyzwyczaj się, że będzie ci bardzo trudno zjeść cokolwiek na śniadanie bez uczucia ściskania w żołądku.

Podobno kobiety w ciąży promienieją – niestety, nie wszystkie. Sporo pań ma problemy z cerą, przetłuszczającymi się włosami, żylakami, rozstępami i brązowymi plamami na twarzy. Brzuch jest tak ogromny, że trudno zobaczyć palce u stóp, patrząc na nie z góry, ale może to i lepiej, bo hormony w ciąży rozluźniają więzadła, co powoduje, że stopy powiększają się. Nic więc dziwnego, że tak wiele kobiet ma tak mało zdjęć z tego równie pięknego jak i zwariowanego okresu dziewięciu miesięcy.

Publikacja zaczerpnięta z: parenting.pl/

 

Zobacz też inne posty

1 Komentarz

Iza22_behind109 29 stycznia 2024 - 21:58

Może zdziwi Was to tak samo jak mnie. Zdecydowanie polecam lekturę

Odpowiedz

Zostaw swój komentarz

Piosenki dla dzieci

Kontakt

Kulturalny Plac Zabaw
 
Administracja
Testimo sp. z o.o.
ul. Wincentego Pola 27
44-100 Gliwice
 
kulturalnyplaczabaw_logo_NEW_uh

Ta strona korzysta z ciasteczek. Jeśli nie masz nic przeciwko - zamknij tę wiadomość! :) Ok! Czytaj więcej